Ługi-Radły

Ulica Leśna będzie w końcu dobrą drogą

ARCH.
Ulica Leśna będzie w końcu dobrą drogą

Wójt Henryk Mach podpisał stosowne dokumenty, na podstawie których rusza przebudowa ulicy Leśnej w Ługach-Radłach

W naszych czasach normalna droga do domu to coś, czego każdy oczekuje i co się każdemu należy. W Polsce, zwłaszcza na prowincji, czyli jak u nas, zaniedbania w tym zakresie sięgają epoki ustroju słusznie minionego. Zapobiegliwe władze samorządowe podejmują więc wysiłki, by takie miejsca, w których możliwość wygodnego dojazdu wyznaczać lubi pogoda, uzyskiwały porządne asfaltowe nawierzchnie. To właśnie robi gmina Przystajń pod kierownictwem wójta Henryka Macha. Najświeższymi beneficjentami prowadzonej systematycznie akcji wymiany dróg na godne dwudziestego pierwszego wieku będą teraz mieszkańcy ulicy Leśnej w Ługach-Radłach. Ta malowniczo położona ulica, przy której liczba domów zbliża się już do dwudziestki, ma asfalt tylko na samym początku, czyli od skrzyżowania z ulicą Kościelną do remizy. Długi kawał dalej to droga w najlepszym razie szutrowa. To oczywiście wymaga zmiany. I ta zmiana właśnie następuje.
Wójt Gminy Przystajń jeszcze w lutym zawarł umowę na realizację zadania przebudowy interesującej nas tutaj drogi gminnej w Ługach- -Radłach. Wykonawcą robót, po których ulica Leśna będzie miała drastycznie lepszą jakość, będzie firma z naszego powiatu. Przewidziana jest przebudowa drogi ma odcinku o długości 0,7 kilometra. Realizacja odbędzie się w stosowanej często formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca przebudowy drogi najpierw przygotuje też niezbędne projekty – oczywiście w zgodzie z wytycznymi gminy. Wartość zadania wyniesie ponad 894 tysiące złotych. Gmina nie musi całości brać na własne barki. Większość, bo niemal 582 tysiące złotych, uzyskała wcześniej w postaci dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Urząd Gminy Przystajń ma informacje, że wykonawca, z którym wójt Henryk Mach podpisał umowę, przystąpił już do projektowania przebudowy drogi na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego. Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień wykona następnie potrzebne roboty budowlane. Wszystko ma być gotowe do października bieżącego roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ługi-Radły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Ługi-Radły

Strażacy mają sprzęt i organizują szkolenia z pierwszej pomocy

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2023

Wyrobili się przed zimą

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2020

Pijany motocyklista walnął w słup

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2020

Już mają kasę na drogę

Jarosław Jędrysiak30 lipca 2020

Groził i podpalił

Redakcja11 kwietnia 2017