Kraj

ZUS przelał kolejną transzę – ponad 44 mln zł z bonów turystycznych – na konta firm

ZUS przelał kolejną transzę – ponad 44 mln zł z bonów turystycznych – na konta firm

W drugiej transzy płatności Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Wsparcie otrzymało ok. 8,6 tys. podmiotów. Od początku sierpnia na rachunki bankowe firm trafiło 67 mln zł z bonów turystycznych.

– Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS -informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.
Z każdym dniem zgłasza się coraz więcej firm, które chcą przyjmować płatności za swoje usługi bonem turystycznym. Obecnie jest ich już około 15,8 tysięcy. Dziś do wielu z nich trafiła kolejna transza płatności. Niektórzy otrzymali wpłatę w wysokości ponad 700 tys. zł.

– Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte, dlatego apelujemy do przedsiębiorców, by zweryfikowali dane, które podają w formularzu – dodaje rzeczniczka.

Uprawnionych do pobrania bonów jest ponad 4 mln osób. W województwie śląskim – 451 tys. mieszkańców, obecnie bon w naszym regionie aktywowało ponad 95 tys. uprawnionych. W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ok. 717 tys. bonów o łącznej wartości prawie 615 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.
Beneficjenci wykonali ok. 144 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 100 mln zł.

Przypominamy, bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała listę zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.
Obsługa bonu odbywa się przez PUE ZUS. Aby skorzystać z programu nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+.

bon-turystyczny

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraj

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kraj

Zainteresowanie wyjazdami jest o ⅕ mniejsze niż w ubiegłym roku

Marcin Syguda2 czerwca 2022

Przemysław Czarnek: Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Marcin Syguda18 marca 2022

Kierowcy ze Słowacji na polskich stacjach benzynowych. Wszyscy tankują do pełna, większość także do kanistrów

Marcin Syguda2 lutego 2022

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany w całej Polsce

Marcin Syguda29 sierpnia 2021

Chcesz wybudować dom? Te projekty pobierzesz za złotówkę

Marcin Syguda14 sierpnia 2021

Cyfryzacja minus. Dowód tylko w urzędzie

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2021