Region

Namawiają do programu Maluch Plus

Nabór wniosków rusza już 7 września. ARCH.
Namawiają do programu Maluch Plus

ŚWIADCZENIA. To – przypomnijmy – rządowy program wsparcia dla zakładania żłobków i organizacji opieki dla najmłodszych. Skorzystać mogą z niego samorządy

Jest to kolejna już odsłona programu Maluch Plus. Jeśli trzeba przypominać, że taki program istnieje, to głównie dlatego, że zainteresowanie nim samorządów było w przeszłości mniejsze niż zakładano. I – można i tak ocenić – program nie zdołał zlikwidować problemu barku żłobków. Choć te placówki, w czasach, gdy dzieci do lat trzech też muszą być przez rodziców pozostawiane pod opieką, są wciąż zbyt rzadko spotykane – i są nadal potrzebne. I na naszym terenie z programem Maluch Plus wiązało nadzieję kilka samorządów. Część wycofała się w jednej z poprzednich edycji, bo warunki dla samorządów okazały się tu wtedy nie aż tak korzystne, jak wstępnie się spodziewano.
Ale to przeszłość. Może znów warto przyjrzeć się bliżej programowi? Za pośrednictwem władz województwa samorządy lokalne i podmioty prywatne zachęcane są do zapoznania się z zasadami programu Maluch Plus w jego edycji na 2021 rok. Nabór wniosków rusza w tym przypadku już 7 września. Choć zapowiedziane jest jeszcze doprecyzowanie zasad tego naboru. Czy na naszym terenie w ramach nowej edycji programu powstanie jakiś kolejny żłobek – tego na razie nie sposób przesadzić. Na pewno zapotrzebowanie na takie placówki jest. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024