Region

Ostatnie prace na obwodnicy Częstochowy

Robót wykończeniowych zostało już niewiele. Po wszystkim – wprowadzą nową, docelową organizację ruchu na tutejszym odcinku A1.
Ostatnie prace na obwodnicy Częstochowy

KOMUNIKACJA. Już niemal rok jeździmy autostradą pod Częstochową. Ale cały czas finalizuje się tam jeszcze te roboty, które można prowadzić do końca niezależnie od odbywającego się jezdniami autostrady ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma jeszcze na głowie dokończenie budowy wiaduktu autostradowego oraz 460 metrów jezdni autostrady pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. To w zasadzie kwestia przyszłego roku. Poza tym trwa budowa oświeDokończenie ze str. 1 tlenia na węzłach Częstochowa Północ, Częstochowa Jasna Góra i Częstochowa Blachownia oraz w rejonach Miejsc Obsługi Podróżnych Wierzchowisko i Gorzelanka. To akurat będzie gotowe do końca tego roku. Pozostaną prace wykończeniowe na węzłach Częstochowa Blachownia, Częstochowa Jasna Góra oraz Częstochowa Północ. Jak informuje GDDKiA, wykonane zostaną też roboty melioracyjne, prace wykończeniowe w zakresie robót drogowych, mostowych, branżowych oraz zieleni. Na koniec wprowadzona zostanie docelowa organizacji ruchu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024