Kłobuck

Urząd analizuje wnioski firm

Urząd pracy zajmuje się wnioskami w ramach tarczy antykryzysowej. Wypłaty idą w miliony. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Urząd analizuje wnioski firm

RYNEK PRACY. Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku udziela wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców – na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności, na pokrycie kosztów wynagrodzeń i składek pracowników. Kwoty w sumie są całkiem spore

Pomoc ma związek ze stanem epidemicznym i korzysta ze środków tarczy antykryzysowej. Wnioski w sprawie pomocy w tym specyficznym okresie przyjmowane są nie tylko w wersji papierowej, ale i elektronicznej. Ich nabory w PUP w Kłobucku mają charakter ciągły. Dotyczy to form wsparcia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, dla samozatrudnionych oraz organizacji pozarządowych. Nie jest to tylko pomoc symboliczna. Do tej pory wypłacono jej już 32,3 mln złotych.
O jakiego rodzaju pomoc ubiegają się u nas prowadzący działalność gospodarczą? Najczęściej sięga się po możliwość skorzystania z jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców i przedsiębiorców niezatrudniających pracowników oraz dla organizacji pozarządowych. Złożono dotąd aż 4397 takich wniosków. I z tego tytułu wypłacono blisko 21,1 mln złotych. 646 wnioski złożone w PUP dotyczyły dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. Tu kwota wypłaconych środków to niemal 3,3 mln złotych. Więcej, niemal 7,9 mln złotych, przeznaczono na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne dla pracowników mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorstw. Tego rodzaju wniosków złożono w urzędzie dotąd 512. Do kompletu dodajmy 2 wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek pracowników organizacji pozarządowych – na około 3 tys. złotych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024