Powiat

Wybrani przewoźnicy dla 5 powiatowych linii

Połączenia autobusowe, a ściślej ich niedostatek względem potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, to problem, który narastał od lat. ARCH.
Wybrani przewoźnicy dla 5 powiatowych linii

KOMUNIKACJA. Powiat wskazał firmy, które będą obsługiwać transport publiczny na pięciu liniach użyteczności publicznej, które wytyczono w celu zmniejszenia problemu wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców i umożliwienia dojazdu do miast (i szkół) w powiecie

Połączenia autobusowe, a ściślej ich niedostatek względem potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, to problem, który narastał od lat. W tym roku rynek komercyjny podlega sporym zmianom. Nie zaspokaja jednak możliwości dojazdu z szeregu miejscowości poza głównymi, dochodowymi trasami. W czwartek 15 października w starostwie kłobuckim podpisano umowy na realizację publicznego transportu zbiorowego na pięciu liniach użyteczności publicznej, których funkcjonowanie ma szansę zminimalizować komunikacyjny problem wielu mieszkańców.
Transport publiczny – ten zlecony przez powiat – odbywać się będzie na liniach Praszczyki- -Przystajń-Krzepice oraz Przystajń–Truskolasy–Kłobuck, gdzie będzie go realizować Zakład Usługowy „TEST-PAKT” z Przystajni. A także na liniach Janiki-Konieczki-Kłobuck, Julianów-Wilkowiecko-Kłobuck oraz Rębielice Królewskie-Popów-Krzepice, gdzie przewoźnikiem będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Częstochowa z siedzibą w Częstochowie. Dokładne trasy przedstawialiśmy na naszych łamach już wcześniej. Teraz pora szukać ich w rozkładach, bo połączenia na mocy podpisanych umów ruszyły w miniony poniedziałek. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024