Powiat

Sprawdzają światła

Drogówka kontroluje światła. Lepiej zawczasu sprawdzić je samodzielnie, żeby nie narazić się na kłopoty
Sprawdzają światła

POLICJA. Policja niedawno apelowała o to, aby zadbać o prawidłowe ustawienie świateł samochodu przed sezonem jesienno-zimowym. A teraz już prowadzi kontrole, czy poruszające się po drogach pojazdy spełniają wymagania w tym zakresie

Jest to ogólnopolska akcja policji – kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Dobrze ustawione światła poprawiają widoczność w obecnej porze roku i wpływają na bezpieczeństwo. Reflektory powinny być sprawne, właściwie ustawione, czyste.
– W poniedziałek policjanci z drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, które oficjalnie rozpoczęły się 22 października. Mundurowi podczas służby zwracali uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. Stróże prawa w ramach akcji ujawnili 12 wykroczeń dotyczących niesprawności technicznej świateł pojazdu. Policyjna kontrola w przypadku stwierdzenia usterek technicznych może zakończyć się mandatem, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Warto więc samemu w porę sprawdzić, jak działa oświetlenie w naszych pojazdach – przestrzegają stróże prawa.
Policjanci skupili uwagę nie tylko na kierowcach. Także piesi często zapominają o prawidłowym używaniu elementów odblaskowych – a zgodnie z przepisami, gdy poruszają się po drodze po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. No chyba że znajdują się na chodniku lub drodze tylko dla pieszych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024