Kłobuck, Krzepice

Nie wszystkie szkoły dostały na sprzęt

Starosta informował na sesji o okolicznościach konkursów, w których dwie z czterech szkół dostały środki na zakup sprzętu.
Nie wszystkie szkoły dostały na sprzęt

EDUKACJA. Spośród czterech zespołów szkół średnich – z których trzy są w Kłobucku, a jeden w Krzepicach – tylko dwa dostały pieniądze na zakup nowego sprzętu elektronicznego. Są to środki z programu ministerialnego uzupełnione przez starostwo, które jest organem prowadzącym dla tych szkół. Dlaczego dofinansowano tylko dwie placówki – i co z pozostałymi dwoma?

Wszystkie cztery zespoły szkół średnich prowadzone przez powiat kłobucki złożyły wnioski na „Aktywną tablicę”. To konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej. Starania zakończyły się częściowym sukcesem. Jak podsumowywał podczas piątkowej sesji starosta Henryk Kiepura, Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku na Zagórzu otrzymał środki na trzy takie wnioski w sumie na kwotę 42 tysięcy złotych. 10,5 tysiąca dołoży jeszcze starostwo. Tym samym za 52,5 tysiąca zostanie zakupiony dla szkoły nowy sprzęt elektroniczny. Nie muszą być to tylko tablice interaktywne, może być też inny sprzęt tego rodzaju. Pozytywnie rozpatrzono też dwa wnioski szkoły średniej w Krzepicach. To daje 28 tysięcy złotych z ministerstwa, do czego powiat dołoży 7 tysięcy. Szkoła uzyska więc sprzęt za 35 tysięcy złotych.
Sukces nie jest pełen, bo dofinansowania nie otrzymały dwie pozostałe szkoły średnie. Czyli zespoły szkół nr 2 i 3 w Kłobucku. Ale, jak zaznacza starosta, to swego rodzaju efekt dobrego wyposażenia tych placówek.
– We wniosku szkoły musiały wykazać posiadany sprzęt. W tych placówkach jest on na tyle nowy i nowoczesny, a szkoły są na tyle dobrze wyposażone, że te wnioski zostały niestety odrzucone – poinformował Henryk Kiepura podczas ostatniej sesji.
Mimo wszystko placówki będą miały jeszcze szanse sięgania po środki z tego konkursu – w kolejnych edycjach. Nabory wniosków mają tu być prowadzone do 2024 roku. Siłą rzeczy sprzęt dziś posiadany przez szkoły będzie coraz starszy, więc i kryteria konkursowe będzie po prostu łatwiej spełnić. Dobrze więc, że jest taka konkursowa szansa na dofinansowanie jego wymiany w perspektywie kilku lat. Jak wiadomo, dla wielu urządzeń elektronicznych kilka lat różnicy w roku produkcji to czasem cała technologiczna epoka, więc urządzenia tak czy inaczej okresowo trzeba wymieniać. W każdym razie starostwo ma już uzgodnione z dyrekcjami Dwójki i Trójki, że obie placówki będą składać kolejne wnioski w ramach tego konkursu w kolejnych naborach – i starać się pozyskać sprzęt dla siebie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Krzepice

Koncertowo dla pań

Jarosław Jędrysiak20 marca 2023

Inwestują mimo trudnej sytuacji finansowej

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2022

Dostali tysiące na książki

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2021

Wyróżnili nauczycieli

Jarosław Jędrysiak30 października 2021

Dni Kłobucka i Dni Jakubowe? Nie w tym roku!

Jarosław Jędrysiak17 maja 2021

Powrót do szkół? Powiat radzi czekać

Jarosław Jędrysiak4 września 2020