Kłobuck, Krzepice

Inwestują mimo trudnej sytuacji finansowej

Placówka będzie łatwiej dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami. STAROSTWO POWIATOWE
Inwestują mimo trudnej sytuacji finansowej

Choć w zakresie ochrony zdrowia wystąpił poważny kryzys – o czym pisaliśmy niedawno – nie wyhamowały całkiem inwestycje, które na większą skalę prowadzono z myślą o pacjentach w lepszych czasach

I tak w Krzepicach trwa remont pomieszczeń i wymiana instalacji w miejscowej poradni ogólnej. Inwestycja ta jest finansowana ze środków powiatowych i środków Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Kosztuje ponad 380 tysięcy złotych. Inne prace remontowe realizowane są między innymi w poradniach w Opatowie, w Zajączkach. Planowane są też remonty w budynku Szpitala Rejonowego im. dr Anki w Krzepicach – ale to już w 2023 roku.
W Poradni Ogólnej nr 2 w Kłobucku realizowany jest z kolei projekt poprawy dostępności usług zdrowotnych dla osób ze szczególnymi potrzebami, zwłaszcza tych z niepełnosprawnościami i dla osób starszych. Pomoc dla takich osób będzie stanowić winda. Ale to nie wszystko. W przychodni pojawią się nowoczesne, czytelne i intuicyjne infografiki. Zapewni się też pacjentom ze szczególnymi potrzebami świadczeń w modelu telemedycznym. Dodatkowo będą ułatwienia dla osób, które porozumiewają się językiem migowym. Dostępny będzie personel znający podstawowe zasady komunikacji z osobami z takimi szczególnymi potrzebami oraz dostęp pacjentów do tłumacza Polskiego Języka Migowego online. W przypadku tych udoskonaleń bazy opieki medycznej ZOZ korzysta z grantu „Dostępność Plus dla Zdrowia”, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Instytucja otrzymała z tego źródła ponad 679 tysięcy złotych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Krzepice

Koncertowo dla pań

Jarosław Jędrysiak20 marca 2023

Dostali tysiące na książki

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2021

Wyróżnili nauczycieli

Jarosław Jędrysiak30 października 2021

Dni Kłobucka i Dni Jakubowe? Nie w tym roku!

Jarosław Jędrysiak17 maja 2021

Nie wszystkie szkoły dostały na sprzęt

Jarosław Jędrysiak22 listopada 2020

Powrót do szkół? Powiat radzi czekać

Jarosław Jędrysiak4 września 2020