Złochowice

„Zielona ekobaza na Wesołej”

Z takimi atrakcyjnymi pomocami dydaktycznymi wszystko łatwiej zrozumieć i na długo zapamiętać. Oczywiście podobnego wyposażenia zielona pracownia ma znacznie więcej.
„Zielona ekobaza na Wesołej”

EDUKACJA. Projekt Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach – zatytułowany właśnie „Zielona ekobaza na Wesołej” – pomyślnie przeszedł konkurs na tak zwaną zieloną pracownię

Zielone pracownie to sale lekcyjne do nauki przedmiotów przyrodniczych, przy czym istotna nie jest tu sama sala, ale jej świetne wyposażenie – dzięki dofinansowaniu. Wielu z nas być może pamięta jeszcze z lat szkolnych pracownie do różnych przedmiotów, w których z pomocy naukowych i tak zwykle było niewiele poza tablicą i paroma podstawowymi drobiazgami. Dziś bywa z tym już lepiej, ale poziom, jaki prezentuje wyposażane w ramach tego cyklicznego projektu urządzania „zielonych pracowni”, wyróżnia się dziś zdecydowanie. Stąd zainteresowanie szkół możliwością pozyskiwania takich środków i stąd też radość i satysfakcja, gdy to się udaje.
Wśród mających powody do takiej satysfakcji jest też szkoła w Złochowicach. Przygotowano tu projekt dość kreatywny i ciekawy, by uzyskać dla niego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – instytucji już od ładnych kilku lat fundującej te dobrze wyposażone pracownie do nauczania między innymi biologii, geografii, fizyki i innych przedmiotów przyrodniczych. W Złochowicach środki uzyskane na pracownię z WFOŚiGW uzupełniła dla szkoły gmina Opatów. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Złochowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Złochowice

Sprawczyni śmiertelnego wypadku zatrzymana

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

Policja szuka świadków śmiertelnego potrącenia

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Siłownia zewnętrzna przy szkole już gotowa

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2023

W Złochowicach przy szkole uruchomią nową siłownię

Jarosław Jędrysiak19 października 2023

Kompletnie pijany jechał przez Złochowice

Jarosław Jędrysiak3 marca 2023

Strażacy się naradzali

Jarosław Jędrysiak8 stycznia 2023