Kłobuck, Wręczyca Wielka

Kontrolowali na skrzyżowaniach

Policjanci z drogówki zapowiadają kolejne tego typu akcje. ARCH.
Kontrolowali na skrzyżowaniach

POLICJA. Kłobucka drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczne skrzyżowanie”, których celem było wpłynięcie na podniesienie bezpieczeństwa w miejscu krzyżowania się dróg. A przede wszystkim na wzajemne relacje między pieszymi i kierowcami

– Mundurowi z kłobuckiej drogówki systematycznie pracują nad poprawą bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań. To właśnie dlatego po raz kolejny policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. Podczas akcji stróże prawa monitorowali skrzyżowania na terenie naszego powiatu i zwracali uwagę na to, czy w tych miejscach uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów. Podstawowym celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach oraz kontrola wzajemnych relacji pomiędzy pieszymi i kierowcami – wyjaśnia rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Uwagę skupiono między innymi na głównym skrzyżowaniu we Wręczycy Wielkiej. Dlaczego? Są tam światła i jest też „zielona strzałka”, którą kierowcy często źle interpretują.
– Przypominamy, że „zielona strzałka” nakazuje zatrzymać się przed sygnalizatorem – podkreśla policjantka. – W przypadku pojawienia się tego sygnału jazdę możemy kontynuować tylko wtedy, jeśli nie utrudnimy innym kierowcom przejazdu oraz nie spowodujemy zagrożenia dla pieszych przechodzących przez przejście na zielonym świetle – dodaje.
Działania we Wręczycy spowodowane były sygnałami dotyczącymi nieprzestrzegania przepisów na tym skrzyżowaniu. Ale prowadzi się je też w innych lokalizacjach. Zresztą policjanci z drogówki zapowiadają kolejne tego typu akcje. Po prostu na różnych ruchliwych skrzyżowaniach w naszym powiecie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Wręczyca Wielka

Kilka promili, ale za kierownicą

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2023

Starosta rozgrywa kulturą?

Redakcja20 listopada 2016

Pijany kierowca zabił kobietę

Redakcja18 grudnia 2015