Kłobuck, Wręczyca Wielka

Kilka promili, ale za kierownicą

ARCH.
Kilka promili, ale za kierownicą

Policjanci z Kłobucka oraz z Wręczycy Wielkiej uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a drugi ponad 3,3 promila. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd

W ciągu jednego dnia wpadli dwaj kompletnie pijani kierowcy. W poprzednią środę mundurowi z kłobuckiej drogówki oraz z komisariatu we Wręczycy Wielkiej uniemożliwili im dalszą jazdę.
Pierwszy z przyłapanych został zatrzymany do kontroli przez patrol z Wydziału Ruchu Drogowego około godziny 12.15 w miejscowości Rybno. 76-latek kierował osobowym hyundaiem. Mimo tego, że było prawie samo południe, mimo tego, że sam ma już na karku dość lat, więc wydawałoby się, że duże życiowe doświadczenie – mężczyzna kierował autem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz mieszkaniec naszego powiatu za to odpowie. Może nie powinien już nigdy jeździć, skoro wyprawia takie rzeczy w takim wieku?
Kolejny z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez policjantów z komisariatu we Wręczycy Wielkiej. Stało się to około godziny 18.20 w miejscowości Piła Pierwsza. W tym przypadku 49-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego kierował osobową mazdą. Jak kierował – to można się wręcz zastanawiać, bo badanie wykazało, że miał prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie.
– Aktualnie sprawą nieodpowiedzialnych mężczyzn zajmują się kryminalni z Kłobucka i Wręczycy Wielkiej. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Policjantka apeluje – i może dotrze to do tych, którzy zdolni są to elementarnie zrozumieć.
– Wyjeżdżając w drogę po pijanemu ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego! Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie – podsumowuje rzeczniczka policji. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Wręczyca Wielka

Kontrolowali na skrzyżowaniach

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2020

Starosta rozgrywa kulturą?

Redakcja20 listopada 2016

Pijany kierowca zabił kobietę

Redakcja18 grudnia 2015