Kłobuck

Rozstrzyga się inwestycja w halę przy Jedynce

Magistrat oczekuje, że inwestycja będzie realizowana w taki sposób, aby w roku szkolnym było możliwe normalne funkcjonowanie placówki. JAROSŁĄW JĘDRYSIAK
Rozstrzyga się inwestycja w halę przy Jedynce

INWESTYCJA. W tym miesiącu w kłobuckim magistracie powinna zapaść decyzja, kto przeprowadzi budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Będzie też wiadomo, jakie środki zostaną wydane na to zadanie

W tej chwili miasto czeka na oferty przetargowe. Sala gimnastyczna, która ma powstać przy Jedynce, będzie mieć wymiary wewnętrzne 19 na 36 metrów i będzie połączona z gmachem szkoły odpowiednim łącznikiem. Oczywiście nowy obiekt uzyska własne zaplecze szatniowo-sanitarne, dodatkowo będzie mieć też dźwig osobowy dla komunikacji osób niepełnosprawnych. Budynek będzie częściowo jednokondygnacyjny (sala), częściowo dwukondygnacyjny (zaplecze).
W otoczeniu powstanie zagospodarowanie w postaci parkingu, ogrodzenia, na nowo urządzonej zieleni. Magistrat oczekuje, że inwestycja będzie realizowana w taki sposób, aby w roku szkolnym było możliwe normalne funkcjonowanie placówki.
Oferty od wykonawców są obecnie oczekiwane w magistracie do 5 stycznia. Planowany termin oddania dzieciom gotowej sali gimnastycznej to lipiec 2022 roku. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024