Koronawirus

Prof. Simon krytycznie o otwartych dyskotekach w czasie pandemii. „To łajdactwo”

Otwarta dyskoteka w czasie pandemii. Prof. Simon krytycznie: to społeczne łajdactwo | Foto: Marek M Berezowski/REPORTER / East News
Prof. Simon krytycznie o otwartych dyskotekach w czasie pandemii. „To łajdactwo”

– Nie ma możliwości otwierania dyskotek. To jest działanie antyspołeczne, tego nie wolno robić – ocenił w rozmowie z portalem Money.pl prof. Krzysztof Simon. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu skrytykował zachowanie właścicieli klubów, którzy pomimo obowiązujących restrykcji zdecydowali się otworzyć swoje kluby.

Trwający lockdown wywołuje coraz większą frustrację wśród przedsiębiorców, którzy mimo obowiązujących restrykcji i grożących im kar decydują się na otwarcie biznesów. W ostatni weekend dołączyli do nich masowo właściciele klubów. Policja i sanepid interweniują, ale sprawą może zająć się także prokuratura. W grę wchodzi złamanie przepisów kodeksu karnego o sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

Popularność w mediach społecznościowych zyskało m.in. nagranie zamieszczone przez dziennikarza „Wprost” Marcina Dobskiego. Przedstawia jeden z lokali w Warszawie, gdzie widać tańczący na parkiecie tłum, wykrzykujący „J…ać PiS”.

Z wystroju wnętrza wynika, że chodzi o popularny bar PiwPaw. Osoby nim zarządzające w rozmowie z Onetem nie chcą przyznać, że nagranie zostało wykonane w ich lokalu, ale potwierdzają, że prowadzą działalność pod hasłem „piwnych szkoleń”. Osoby obecne na miejscu mają wymieniać się doświadczeniami związanymi ze spożyciem alkoholu.

Szkolenia, kursy, zebrania partii politycznych, nagrania klipów promocyjnych – to metody, jakimi kluby w całej Polsce próbują obejść przepisy epidemiczne. W rozmowie z portalem money.pl takie zachowanie skrytykował prof. Krzysztof Simon.

– Wszyscy jesteśmy zmęczeni restrykcjami, ale otwieranie dyskotek i bawienie się na nich w dobie epidemii to działanie antyspołeczne – stwierdził członek rady konsultacyjnej ds. Covid-19 przy premierze.

– Owszem, przedsiębiorcy powinni dostać pomoc, ale nie wolno im otwierać swoich biznesów na takich zasadach, jak poprzednio – ocenił ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu wojewódzkim we Wrocławiu, dodając, że jest „to po prostu brak szacunku do innych osób”.

źródło: Money.pl/Onet

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koronawirus

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Koronawirus

Planujesz urlop? Sprawdź, jakie obostrzenia obowiązują w innych krajach Europy

Marcin Syguda10 kwietnia 2022

Koniec z maseczkami od kwietnia?

Redakcja17 marca 2022

Zmiany w obostrzeniach covidowych. Nowe zasady od wtorku

Marcin Syguda18 października 2021

Ograniczenia dotyczące hoteli i gastronomii na pewno obejmą kolejny długi weekend, który przypada na początek czerwca

Marcin Syguda8 maja 2021

Praca zdalna. Piją w domach, bo mogą. Pracodawcy bezradni

Marcin Syguda21 kwietnia 2021

8 firm na start. Ruszą szczepienia w zakładach pracy

Marcin Syguda21 kwietnia 2021