Wilkowiecko

Cztery promile – i jechał

Kierowcę z czterema promilami zatrzymano w Wilkowiecku. To po prostu brak słów.
Cztery promile – i jechał

POLICJA. Strach czasem wychodzić i wyjeżdżać na te nasze ulice. Zwłaszcza gdy się okazuje, że łapią kierowców „zalanych w trupa”. Niemal dosłownie. Tak jak ostatnio w Wilkowiecku

Mówią: „Polak potrafi”. Niestety, zaaplikować sobie prawie śmiertelną dawkę alkoholu, a potem jeszcze siadać za kierownicę – też potrafi. Ostatni przykład mamy z samego centrum powiatu.
– W poniedziałek późnym wieczorem w miejscowości Wilkowiecko na ulicy Mickiewicza patrol prewencji zatrzymał do kontroli kierującego toyotą. Niestety podczas przeprowadzonego badania stanu trzeźwości okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu, a samochodem poruszał się pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Czyli „komplet”. Nie dość, że kompletnie pijany za kółkiem, to do tego zapewne nie pierwszy raz. Bo skądś się te zakazy poruszania się pojazdami biorą. Niestety to kolejny przykład, że zakazy zakazami, a nieodpowiedzialny człowiek i tak pojedzie…
– Sprawą nieodpowiedzialnego kierującego zajmują się kłobuccy kryminalni. Mężczyzna musi liczyć się z policyjnymi zarzutami, za które grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu – podaje policjantka.
– Pamiętajmy, że wyjeżdżając w drogę po pijanemu, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego – apeluje.
Swoją drogą sądzimy, że na rekordowe promile to nie pomagają żadne apele. To już chyba lepiej cztery ściany i okno z kratą. Oczywiście każdy inny może i powinien taki apel wziąć do siebie. Zresztą nikt odpowiedzialny nie siada za kierownicę, gdy jest kompletnie pijany. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wilkowiecko

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wilkowiecko

Przygotują pomieszczenia i otworzą żłobek

Jarosław Jędrysiak1 stycznia 2024

Recydywa kosztuje. Stracił prawko i 3 tysiące

Jarosław Jędrysiak23 sierpnia 2023

Robią zniszczoną od lat drogę powiatową i… robią politykę

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2023

OSP na straży środowiska

Redakcja18 kwietnia 2023

Groźny wypadek na drodze krajowej

Jarosław Jędrysiak10 marca 2023

Dzielnicowy nie odpuszcza bezdomnemu. Na jego szczęście

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2022