Region

Zmiana w WKU

Nastąpi zmiana na stanowisku dowódcy WKU działającej w naszym regionie.
Zmiana w WKU

WOJSKO. W poprzedni czwartek w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Częstochowie pożegnano komendanta. Podpułkownik Adrian Klimek będzie teraz wykonywał inne zadania służbowe

Wojskowe Komendy Uzupełnień – przed laty instytucje wojskowe doskonale znane każdemu mężczyźnie objętemu poborem do wojska – dziś działają nadal, choć nie kojarzą się już kolejnym rocznikom z obowiązkiem służby wojskowej. Niegdyś obszar powiatu kłobuckiego podlegał pod WKU w Lublińcu. Obecnie już od lat funkcję tę dla całego regionu spełnia WKU w Częstochowie. 28 stycznia pożegnano w częstochowskim WKU dotychczasowego komendanta placówki, ppłk. Adriana Klimka. Oficer otrzymał nowy przydział służbowy, stąd ta kadrowa zmiana. W pożegnaniu komendanta uczestniczyli też przedstawiciele samorządów. W tym reprezentujący nasz powiat starosta Henryk Kiepura. Starostwo przekazało odchodzącemu komendantowi podziękowania za owocną i harmonijną współpracę, za zaangażowanie i życzliwość w kontaktach z samorządem powiatu kłobuckiego przez minione 4 lata. Przekazano też oficerowi życzenia sukcesów w dalszej służbie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024