Region

Uratować lokalny biznes. Tak Zabrze pomaga przedsiębiorcom

Uratować lokalny biznes. Tak Zabrze pomaga przedsiębiorcom

Miasto Zabrze od początku pandemii oferuje szeroki pakiet rozwiązań mających na celu wsparcie zabrzańskich przedsiębiorców. To właśnie z myślą o nich uruchamiane są kolejne narzędzia mające pomóc uratować lokalne biznesy. Teraz przygotowano m.in. dodatkową inicjatywę, która ma zwiększyć zainteresowanie ofertą zabrzańskich restauracji.

Inicjatyw nie brakuje. „Zabrzański Przewodnik Kulinarny” będzie zawierał prezentacje oferty gastronomicznej w Zabrzu

W lutym została udostępniona także nowa funkcjonalność w aplikacji „Zabrze w sercu Śląska” – Zamawiaj na wynos

Miasto przypomina, że w Zabrzu nadal obowiązuje wprowadzona w marcu ubiegłego roku możliwość skorzystania z wielu ulg. Jakich? Tego dowiecie się z tekstu

Miasto zwiększa pakiet dostępnych narzędzi pomocowych. Już na początku pandemii przedsiębiorcy z Zabrza mogli skorzystać z odstąpienia od pobierania czynszów za wynajem lokalu użytkowego od gminy czy też z umorzenia lub odroczenia różnych opłat i podatków. Pandemia jest jednak nieprzewidywalna, a skala problemu nie maleje. Dlatego też potrzebne są kolejne pomysły.

Jednym z najnowszych jest „Zabrzański Przewodnik Kulinarny”, który będzie zawierał prezentacje oferty gastronomicznej w Zabrzu. Ta publikacja zostanie upowszechniona wśród mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów i ma pomóc lokalom gastronomicznym, które nieustannie są bardzo ważnym elementem biznesowego potencjału Zabrza i istotnym uzupełnieniem jego oferty turystycznej, sportowej, kulturalnej czy naukowej. Chęć udziału w tym projekcie można było zgłaszać do 10 lutego, a o szczegółach akcji na bieżąco informuje Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przygotowałeś ofertę na wynos? Zapisz się do specjalnej bazy
Restauratorzy z Zabrza próbują dotrzeć do jak największej liczby klientów z ofertą na wynos. Dlatego też każdy z przedsiębiorców, który oferuje takie posiłki, może liczyć na umieszczenie w specjalnej bazie opublikowanej na profilu Miasto Zabrze na Facebooku (https://www.facebook.com/FbZabrze), a także na stronie www.miastozabrze.pl.

W lutym została udostępniona także nowa funkcjonalność w aplikacji ”Zabrze w sercu Śląska”. Wybierając odpowiednio zakładki: Miejsca/ Gastronomia/ Na wynos – ukaże się nam lista z restauracji, w których możemy złożyć zamówienie. Aplikacja „Zabrze w sercu Śląska” stanowi bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach.

zabrze-aplikacja
Jak walczyć z pandemią? Potrzebna jest regularna pomoc
Nowe inicjatywy pojawiają się praktycznie w każdym miesiącu. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mogliśmy usłyszeć o innej bazie, w które publikowano informacje na temat zabrzańskich firm oferujących świąteczne specjały, dekoracje czy też propozycje prezentów.

Miasto nieustannie przypomina, że w Zabrzu nadal obowiązuje wprowadzona w marcu ubiegłego roku możliwość skorzystania z umorzenia czynszu za najem lokali użytkowych będących własnością gminy. Z takiej pomocy można skorzystać po udokumentowaniu wstrzymania lub znaczącego ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej w wynajmowanym lokalu.

W zakładce „COVID-19 Zabrze wspiera przedsiębiorców” (https://miastozabrze.pl/dla-biznesu/covid-19-zabrze-wspiera-przedsiebiorcow/) znajdziemy z kolei aktualne informacje dotyczące takich obszarów jak:

zwolnienia i ulgi oferowane przez Zabrze
konsultacje telefoniczne
informacje o tarczy antykryzysowej
Śląski pakiet dla gospodarki
Polski Fundusz Rozwoju.

Walka z pandemią trwa, a skutki koronawirusa odczuwa niemal każdy przedsiębiorca w mieście. Zabrze udostępnia jednak cały system narzędzi pomocowych, które mają pomóc zniwelować potencjalne straty. Ale działać możemy także my – na co dzień, nawet przez drobne gesty. Pamiętajmy o lokalnych przedsiębiorcach. Nawet niewielkie działanie z naszej strony może być bowiem ratunkiem dla firm działających w naszym najbliższym otoczeniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024