Region

Startuje Marszałkowski Budżet Obywatelski

Startuje Marszałkowski Budżet Obywatelski

SAMORZĄD. Wkrótce ruszy III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne

Mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli po raz kolejny zgłaszać swoje propozycje zadań, których realizacja przyczyni się do rozwoju regionu. Trzecia edycja niesie ze sobą zmiany, do których zainspirowały organizatorów rosnące zainteresowanie ekologicznym trybem życia i proekologiczne postawy, mające wpływ na poprawę jakości otaczającego nas środowiska.
Dwie pule
W celu zaakcentowania działań o charakterze ekologicznym główną zmianą w nowej edycji MBO jest zatem wprowadzenie podziału dostępnych w ramach budżetu środków na pule: ekologiczną, zwaną „pulą EKO”, wynoszącą połowę ogółu środków i obejmującą całość województwa, oraz podregionalną, zwaną „pulą REGIO”, składającą się z grup powiatów, wynoszącą połowę ogółu środków.
Zgłaszane zadania w „puli EKO” będą musiały łącznie spełniać następujące warunki: mieć dominujący charakter ekologiczny, wpływać na poprawę środowiska naturalnego i służyć rozwojowi całego regionu.
W „puli REGIO” bez zmian zostaje podział oraz liczba grup powiatów. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać zadania o różnym charakterze, mieszczące się w granicach zadań własnych województwa. Zaproponowany podział zachowuje więc dotychczasową możliwość zgłaszania zadań o różnorodnym charakterze, stanowiąc jednocześnie zachętę do wspierania inicjatyw proekologicznych.
Konsultacje społeczne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbędą się w dniach: 11- 25 lutego 2021 roku. Ich celem jest zebranie opinii do projektowanych zmian. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące trybu konsultacji można znaleźć na stronach internetowych Samorządu Województwa Śląskiego. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024