Powiat

Bezpieczna droga namalowana

Fragment wystawy konkursowej prac uczniów.
Bezpieczna droga namalowana

KONKURS. Sto prac plastycznych nadesłano na VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga”. W Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku odbyło się już rozdanie nagród konkursowych

Dzieci z klas I-III – uczestnicy konkursu – wykonały prace plastyczne, w których treści poruszana była tematyka bezpiecznych zachowań dzieci na drodze. Szerzenie wśród dzieci świadomości zagrożeń, jakie czyhają w ruchu ulicznym, właśnie takimi drogami – poprzez atrakcyjne konkursy, gdzie istota sprawy angażuje i aktywizuje same dzieci bardziej niż „wykłady”, na których część dzieci może nie słuchać uważnie – to ważne działanie profilaktyczne i wpływające na bezpieczeństwo. Akcentuje się na przykład zasadę pozostawania widocznym na drodze. Taki mały uczestnik ruchu drogowego, często jako pieszy, jest bardziej bezpieczny, gdy jest dla kierowców dobrze widoczny.
Udział w konkursie wzięły dzieci z całego powiatu. Techniki wykonania prac były różne. Jury oceniło je i wskazało laureatów w grupach wiekowych. Wyniki konkursy prezentujemy obok.
Oczywiście były też nagrody. Wręczały je: dyrektor szkoły Wioletta Skoczylas i sierżant sztabowy Aleksandra Śledziona z zespołu do spraw nieletnich w kłobuckiej policji. (jar)

LAUREACI KONKURSU „BEZPIECZNA DROGA”
Klasa I: 1) Wiktoria Świątecka (Truskolasy). 2) Emilia Piątkowska. 3) Marika Paruzel. Wyróżnienie: Maria Kurzyk.
Klasa II: 1) Piotr Kowalczyk (Popów). 2) Lena Augustynowicz. 3) Maria Kozak, Lena Wochnik. Wyróżnienie: Mikołaj Marchwiński.
Klasa III: 1) Lena Zając (Waleńczów). 2) Nikodem Bogus. 3) Alicja Toporek.
Wyróżnienie: Laura Mięsowska, Michalina

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024