Region

Brat szefa klubu radnych PiS w Częstochowie Piotra Wrony – Jacek Wrona zamówił na Jasnej Górze mszę za Daniela Obajtka

Brat szefa klubu radnych PiS w Częstochowie Piotra Wrony – Jacek Wrona zamówił na Jasnej Górze mszę za Daniela Obajtka

Taśmy Obajtka odbiły się szerokim echem. Niektórzy starają się bornić prezesa Orlenu. Wśród nich znalazł się komentator Jacek Wrona, który zamówił mszę na Jasnej Górze „w intencji Daniela O.”

W piątek ukazały się taśmy z udziałem Daniela Obajtka. „Gazeta Wyborcza” napisała w piątek, że Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, „chciał wykończyć firmę swojego wuja”. „Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem” – podała „GW”.

W środę światło dzienne ujrzały kolejne taśmy z udziałem Daniela Obajtka. Nagrania – według „Gazety Wyborczej” – mają dobitnie świadczyć, że ówczesny wójt Pcimia wydawał polecenia dyrektorowi handlowemu firmy TT Plast o imieniu Szymon polecenia.

Tymczasem Jacek Wrona, były policjant, a obecnie komentator w TVP Info zamówił mszę w intencji Daniela Obajtka. Poinformował o tym za pośrednictwem Twittera.

Msza została zamówiona na Jasnej Górze na środę 3.03 o godzinie 7. Rzecznik Jasnej Góry o. Michał Legan pytany przez „Gazetę Wyborczą”, czy msza została odprawiona, odparł, że „podczas mszy zbiorowej nie wszystkie intencje są odczytywane”.

„Duchowni na głos odczytują intencje, gdy odpowiednie kartki trafią do zakrystii 10 minut przed mszą. Nie wiadomo, jak było w przypadku mszy za Daniela Obajtka” – czytamy w artykule.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024