Region

Dyskutowali o problemach regionu

Konferencja samorządowa naszego subregionu miała formę spotkania online.
Dyskutowali o problemach regionu

DROGI. W ramach Subregionu Częstochowskiego samorządowcy z tutejszych powiatów rozmawiali o aktualnych problemach – w tym o drogach

Spotkanie odbyło się w poprzedni czwartek i miało formę konferencji online. Reprezentujący powiat kłobucki starosta Henryk Kiepura zgłosił na tym forum wniosek, aby wspólnie skierować do ministerstwa infrastruktury wniosek o środki na dostosowanie dróg gminnych i powiatowych do sytuacji komunikacyjnej, która powstała wraz z uruchomieniem autostrady. Temat dotyczy w dużym stopniu gmin Kłobuck i Wręczyca Wielka. I kilku miejscowości, jak Biała, Kalej, Szarlejka. Wszędzie tam pojawił się obecnie ruch uliczny w natężeniu istotnie większym niż przed uruchomieniem autostrady. Większy ruch to też większy jego wpływ na stan dróg. I na bezpieczeństwo. W zakresie tego ostatniego mieści się choćby dostępność chodników. Nie wszędzie w terenach zabudowanych są one przy drogach wykonane. Przy dużym natężeniu ruchu staje się to istotnym problemem. Wiadomo, że wniosek naszego starosty spotkał się z pozytywnym odzewem i trafi on też do ministerstwa. Jeśli w efekcie uzyskane zostaną środki, które pozwolą na przebudowę dróg w miejscowościach w pobliżu autostrady, gdzie więcej jest teraz ruchu ulicznego, to poprawi się bezpieczeństwo kierowców i pieszych. O komforcie jazdy już nawet nie wspominając. Jeszcze jeden istotny problem podniósł szef naszego samorządu powiatowego. To hałas, który generuje autostrada. Zjawisko przewidywane, nieuniknione, ale możliwe do redukowania w zakresie uciążliwości. W tym zakresie powiat jest też w kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024