Kłobuck

Kolejna hala stanie pod Kłobuckiem

Anna Grabowska-Graj wskazała lokalizację, w której powstaną duże hale.
Kolejna hala stanie pod Kłobuckiem

INWESTYCJE. Kolejne hale magazynowo-produkcyjno-usługowe powstaną pod Kłobuckiem. To „autostradowa premia” dla naszego miasta powiatowego

Kłobucki ratusz wydał decyzję środowiskową dotyczącą rozbudowy jednej hali wielofunkcyjnej (magazynowo-produkcyjno-usługowej) i budowy nowej, kolejnej takiej hali. Wszystko z towarzyszącą infrastrukturą i przewidzianym zagospodarowaniem terenu. Inwestycje te mają być realizowane na działkach w obrębie Libidza. A na wtorkowej sesji padło ze strony radnego Aleksandra Tokarza pytanie o ich lokalizację. Wcale zresztą nietrudną do ustalenia w kilka chwil – na podstawie danych geoportalu.
– Tam jest już częściowo wykonana inwestycja. Chodzi tutaj o Hillwood i o tę halę przy rondzie na drodze w stronę Częstochowy – odpowiadała na sesji kierownik Anna Grabowska-Graj. Dodajmy dla pełnej jasności, że chodzi tu o działki w pobliżu Gruszewni. Stoi tam już hala Hillwood. Ten nowy wniosek dotyczy kontynuacji inwestycji na tej samej działce i rozszerzenia jej na działkę sąsiednią, położoną jednak nie zaraz przy drodze krajowej, ale w głębi tej nieruchomości (po sąsiedzku, dalej w stronę pól, w przybliżeniu w kierunku północnym). Rozrost powierzchni zabudowanej do celów gospodarczych i perspektywa korzyści dla miasta i gminy z tego tytułu to swoista „autostradowa premia”, z której już dziś zaczyna czerpać Kłobuck. Jak wspominaliśmy wcześniej, jest zainteresowanie kolejnych podmiotów następnymi inwestycjami w tej części gminy, w pobliżu autostrady. Rejon ten, przez lata kojarzący się z dużymi pustymi przestrzeniami, za kilkanaście lat będzie zapewne odmieniony nie do poznania. Inwestycje zawsze koncentrują się blisko autostrady. Często bliżej jeszcze niż wspomniane tu hale. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024