Łobodno

Zabrał kluczyki pijanemu

Nie każdy ma odwagę zabrać pijanemu kluczyki. Ale każdy może zawiadomić policję, że taki kierowca jeździ po ulicach. POLICJA
Zabrał kluczyki pijanemu

POLICJA. Odwagą i odpowiedzialną obywatelską postawą wykazał się przypadkowy świadek, który zauważył, w jakim stanie kierowca opla porusza się po drodze

– W czwartek o godzinie 13.00 w Łobodnie przy ulicy Sienkiewicza przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu oplem. Zareagował po tym, jak zobaczył dziwny styl jazdy i uszkodzone koła srebrnego opla. Zabrał kluczyki kierującemu, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Zaalarmował policję – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce, szybko potwierdzili, że 39-letni mężczyzna, który kierował oplem, miał w organizmie… aż 3,2 promila alkoholu.
– Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego sprawą zajmują się teraz kłobuccy śledczy. O dalszym losie nietrzeźwego kierującego zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia – zapowiada policjantka.
Z taką liczbą promili zatrzymany mógł narobić wiele złego. W niesprzyjających okolicznościach mógł nawet kogoś zabić na drodze. Zapobiegła temu szybka i zdecydowana reakcja przypadkowego świadka, mieszkańca naszego powiatu.
Zawsze podkreślamy: dla pijanych za kierownicą nie ma pardonu. Odpuści się mu, nie zawiadomi policji – a on zabije kogoś zaraz za zakrętem. Nie ma miejsca na myślenie o tym, że taki kierowca będzie miał problemy. Nie miałby ich, gdyby nie siadał pijany za kierownicę. To proste. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łobodno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Łobodno

Dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

III edycja Konkursu Plastycznego ”O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2024

Profilaktyka na festynie

Jarosław Jędrysiak19 września 2023

Duży tenisowy sukces braci

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Plac zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie otwarty

Marcin Syguda6 czerwca 2023

VIII akcja honorowego oddawania krwi w Łobodnie

Marcin Syguda6 maja 2023