Region

Dotacje do ogródków działkowych

Ogródek działkowy okazywał się azylem w czasie pandemii, z którego chętnie korzystali mieszkańcy blokowisk.
Dotacje do ogródków działkowych

FINANSE. Stowarzyszenia działkowców mogą ubiegać się o dotację z budżetu województwa. Nawet do 50 tysięcy złotych. Na złożenie wniosku jest jeszcze tylko tydzień

Łącznie do rozdania w formie dofinansowań przeznaczono aż milion złotych. Przy czym jest to kwota na całe województwo. A i ogródków działkowych więcej jest w rejonie dużych miast, czyli w aglomeracji śląskiej. Ale skoro jest szansa – można spróbować.
Wsparcie jest możliwe, bo wpisuje się w strategię rozwoju „Zielone Śląskie 2030”. Wnioski powinny być złożone do 6 sierpnia. Wnioskodawcami mogą być właściciele gruntów i inne podmioty wskazane w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Środki można pozyskać m.in. na prace budowlane, modernizację alei i dróg ogrodowych, na odwodnienie, zbiorniki wody deszczowej i meliorację. Po szczegóły trzeba sięgnąć na stronę urzędu marszałkowskiego (slaskie.pl). O tym, jak mogą być przydatne ogródki działkowe, mieszkańcy bloków mogli się przekonać w czasie pandemii. Może stąd wzrost zainteresowania tymi terenami rekreacyjnymi. Według danych Polskiego Związku Działkowców w kraju mamy obecnie około 4 tysięcy rodzinnych ogrodów działkowych, a w nich około 900 tysięcy działek. Ocenia się, że z posiadania ogródka działkowego korzysta około 4 milionów Polaków. Czyli mniej więcej co dziesiąty z nas. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Województwo ma własną „apkę”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Szybki paszport tymczasowy także na lotnisku w Pyrzowicach

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

ZUS już korzysta ze sztucznej inteligencji

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024