Bezpieczeństwo

ITD kontroluje autokary

Coraz rzadziej, ale wciąż zdarza się, że próbuje się przewozić ludzi gratami, którymi jazda jest po prostu niebezpieczna.
ITD kontroluje autokary

KOMUNIKACJA. W całej Polsce w kontrole autobusów wycieczkowych włącza się też Inspekcja Transportu Drogowego. Efekty? Udaje się wyłączyć z ruchu te, które stwarzają niebezpieczeństwo

Pocieszające jest to, że regularnie prowadzone kontrole tego typu pojazdów przyniosły w ostatnich latach efekt. Liczba gratów wyjeżdżających na drogi, by przewieźć ludzi, nie jest obecnie duża. W ITD oceniają, że problemy dotyczą co 22. kontrolowanego autokaru. To mniej niż 5 procent. Tym przyłapanym – wśród ponad ośmiuset skontrolowanych – zatrzymano dowody rejestracyjne.Gorzej z tym, że ci coraz mniej liczni, którzy zostają przyłapani, dopuszczają się poważnego ryzyka kosztem osób, które wiozą. ITD zwraca bowiem uwagę przede wszystkim na usterki układu hamulcowego, układu kierowniczego, na problemy z oponami i oświetleniem. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpieczeństwo

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Bezpieczeństwo

Nabił dostawczaka jak szalony

Jarosław Jędrysiak1 lutego 2024

„Nigeryjski szwindel” wciąż w mejlach

Jarosław Jędrysiak4 kwietnia 2022

Tak nas okradają. Sposoby przestępców

Jarosław Jędrysiak11 stycznia 2022

Niebezpieczne kulki magnetyczne

Adam Świerczyński10 stycznia 2022

Oszukują… na wymianę rynny

Jarosław Jędrysiak22 grudnia 2021

Uważaj! To ci powie oszust

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2021