Kłobuck, Warszawa

Jarosław Bryś w PZPN-ie

Jarosław Bryś już wcześniej był sekretarzem Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN.
Jarosław Bryś w PZPN-ie

PIŁKA NOŻNA. Kłobucczanin będzie sprawował odpowiedzialną funkcję w Polskim Związku Piłki Nożnej

Osiemnastego sierpnia odbyło się walne zgromadzenie pOLSKIEGO Związku Piłki Nożnej. Najważniejszym momentem obrad był wybór nowego prezesa związku i, co za tym idzie, wiceprezesów, składu zarządu i komisji rewizyjnej.
Wygrał Kulesza
Wybory na nowego prezesa PZPN-u w cuglach wygrał Cezary Kulesza , wieloletni prezes Jagiellonii Białystok i biznesmen. W przeciwieństwie do Zbigniewa Bońka nie jest tak medialny. Publicznie wypowiada się zdawkowo. Z pewnością nie ma też tak bardzo rozbudowanej siatki kontaktów. W tym miejscu warto przypomnieć, że Zbigniew Boniek jest obecnie wiceprezydentem europejskiej federacji piłkarskiej – UEFA. Przewidywania ekspertów na temat przebiegu kadencji nowego prezesa nie napawają optymizmem. Przede wszystkim ze względu na fakt, że każdemu kandydatowi niezwykle trudno byłoby wejść w buty Zbigniewa Bońka. Jego dwie kadencje były bowiem niezwykle udane.
Kłobucki akcent
W nowej układance PZPN-u znalazł się też kłobucczanin. Mowa o Jarosławie Brysiu, prezesie Podokręgu Zabrze i wiceprezesie Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Kłobucczanin został wybrany na członka Komisji Rewizyjnej. Do jej zadań należą: ocena działalności Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, kontrola prac biura związku oraz innych jednostek organizacyjnych PZPN- -u, składanie wniosków do zarządu w sprawie przyjęcia rocznych sprawozdań finansowych, składanie wniosków w sprawie udzielenia absolutorium członkom zarządu PZPN-u , wyciągnięcie wniosków pokontrolnych i żądanie usunięcia ewentualnych nieprawidłowości. Oprócz Jarosława Brysia w skład komisji weszli też Zdzisław Czyrka (przewodniczący), Artur Jankowski, Grzegorz Jaworski, Tomasz Salski, Wojciech Sokołowski i Waldemar Trochimiuk. (tn)

Zarząd PZPN-u: Cezary Kulesza (prezes), Henryk Kula (wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych), Maciej Mateńko (wiceprezes ds. szkoleniowych), Mieczysław Golba (wiceprezes ds. zagranicznych), Wojciech Cygan (wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego), Adam Kaźmierczak (wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego), Jakub Tabisz , Marcin Janicki, Zbigniew Bartnik, Tomasz Garbowski, Karol Klimczak, Sławomir Kopczewski, Tomasz Lisiński, Radosław Michalski, Eugeniusz Nowak, Sławomir Pietrzyk, Robert Skowron, Paweł Wojtala.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Warszawa

Więcej w Kłobuck, Warszawa

Iga Kozacka zaśpiewała w finale „Szansy na sukces”

Jarosław Jędrysiak25 grudnia 2020

Kłobucka skarbówka z prestiżowym wyróżnieniem

Piotr Wiewióra20 lipca 2017

Mateusz Stargała wystąpi w mistrzostwach świata

Redakcja24 lipca 2016