Węglowice

Mają wypasioną klasę do matematyki

Nowe warunki pozwolą łatwiej osiągać dobre efekty nauczania. Lepszy start na tym etapie to większe szanse na zawodowy sukces w przyszłości. Dzieci najłatwiej chłoną wiedzę.
Mają wypasioną klasę do matematyki

EDUKACJA. Niemałe środki wyłożono w wykonanie nowej sali lekcyjnej, w której uczniowie Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach będą się uczyć matematyki i przedmiotów przyrodniczych

Znaczna poprawa warunków do nauki to efekt realizacji projektu „Równe szanse drogowskazem sukcesu”.
Odbyło się to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, a dofinansowanie ze środków unijnych przekroczyło w tym przypadku dwieście tysięcy złotych.
W zeszłym tygodniu gotową już klasę uroczyście otwarto. Jest to teraz pracownia przystosowana do prowadzenia zajęć na najwyższym poziomie. Ma spory zestaw pomocy dydaktycznych przydatnych na lekcjach przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt Tomasz Osiński, dyrektor Agata Trzepizur oraz przewodnicząca klasy VII Dominika Wierus – reprezentująca uczniów szkoły.
– Młodzież przygotowała dla zaproszonych gości quiz matematyczny, prezentując m.in. jak działa tablica multimedialna, jak z niej korzystać i jak dużym ułatwieniem jest dla uczniów – relacjonuje Karolina Zarębska z wręczyckiego urzędu.
Nowe sale lekcyjne w wiejskich szkołach to sprawa bardzo ważna. Poprawiają warunki nauczania i likwidują duże czasem różnice między szkołami wiejskimi i miejskimi. Teraz w Węglowicach nauczanie będzie możliwe także z wykorzystaniem nowych technologii i nowatorskich metod. Bo od czasów, gdy jedyną „pomocą naukową” była tablica do pisania na niej kredą, to już przeszłość. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węglowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Węglowice

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

Jarosław Jędrysiak29 sierpnia 2022

Maria Konopnicka patronką przedszkola

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020

Dachowała z dwoma promilami

Jarosław Jędrysiak27 kwietnia 2020

Śpiewali dla babć i dziadków

Jarosław Jędrysiak4 marca 2020

Podstawy kodowania od przedszkola

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2019

Mają „zieloną pracownię”

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018