Region

Uwaga na salmonellę

Tak wygląda etykieta jaj, których partia jest skażona salmonellą. Warto sprawdzić, czy się ich nie ma u siebie w lodówce.
Uwaga na salmonellę

ZDROWIE. Tym razem służby sanitarne ostrzegają przed groźną bakterią wykrytą na skorupkach jajek, na które mogliśmy trafić w sklepach

Salmonella wywołuje poważne zakażenie i zagrożenie dla zdrowia ludzi. Niebezpieczny może być już sam kontakt ze skorupkami zakażonych jaj – bo bakterie stamtąd można poprzenosić wszędzie. Dlatego jeśli kupiło się jaja z zakażonej partii, nie powinno się ich jeść – i najlepiej w żaden sposób ich nie używać. Gdzie konkretnie odkryto skażenie?
Komunikat służb sanitarnych dotyczy produktu „Jaja z chowu klatkowego. 10 świeżych jaj. Klasa wagowa M, klasa A”, wprowadzonego do obrotu przez Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o. (Włostowa 109D, 48-317 Korfantów; zakład pakowania i sortowania jaj PL 16075903). Skażone nie są wszystkie jaja tej marki, a tylko te wyżej opisane, do tego z konkretnej partii numer 23.10.21.T12, z datą przydatności do spożycia przed 23.10.2021. Po pierwsze więc zorientujmy się, czy nie mamy w lodówce paczki jajek zgodnej z opisem. Ponieważ marki można nie pamiętać, warto porównać z fotografią. Jeżeli mamy produkt, który może być skażony, sprawdzamy te wszystkie wyżej podane parametry – czy nie pochodzi on właśnie ze skażonej partii.
A jeśli ktoś od razu pozbywa się opakowań na jajka, może sprawdzić, czy nie trafił źle, po numerkach nabitych na skorupkach. Jaja ze skażonej partii będą mieć na skorupkach kod: 3PL 16071303H6.
Skażony produkt jest wycofywany z obrotu. Ale zawsze w takich sytuacjach może się zdarzyć, że ktoś go kupił, zanim zagrożenie zostało wykryte. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024