Pozostałe artykuły

Jak uzyskać pożyczkę osobistą po ogłoszeniu upadłości?

ARCH.
Jak uzyskać pożyczkę osobistą po ogłoszeniu upadłości?

Podczas gdy bankructwo może być czasem właściwym wyborem do zarządzania wyniszczającym długiem, jest to również jedna z najbardziej szkodliwych pozycji w twoim raporcie kredytowym.
Z tego powodu, może być bardzo trudno wziąć nową pożyczkę po złożeniu wniosku o upadłość. Pamiętaj jednak, że istnieje kilku kredytodawców chętnych do pracy z kredytobiorcami, którzy mają złe kredyty – na przykład, możesz nadal być w stanie zakwalifikować się do pożyczki osobistej po bankructwie u niektórych kredytodawców, w zależności od Twojego kredytu.

Czy możesz uzyskać zgodę na pożyczkę osobistą po ogłoszeniu upadłości?
Większość pożyczek osobistych wymaga od pożyczkobiorców posiadania dobrej lub bardzo dobrej historii kredytowej. Istnieje również kilku kredytodawców, którzy oferują pożyczki osobiste dla złych kredytów, co oznacza, że możesz nadal być w stanie uzyskać zatwierdzenie po bankructwie. Jednakże, pożyczki te są zwykle wyżej oprocentowane w porównaniu z pożyczkami opartej o dobrą ocenę kredytową.
Wskazówka: Bankructwo może pozostać w Twoim raporcie kredytowym przez okres do 10 lat od daty złożenia wniosku. Konta, które zalegały z płatnościami przed zakończeniem postępowania upadłościowego, pozostają w raporcie kredytowym przez okres do siedmiu lat. Jednak w miarę upływu czasu, te negatywne pozycje będą miały coraz mniejszy wpływ na Twoją ogólną ocenę kredytową.
Jeśli rozważasz pożyczkę osobistą po upadłości, ważne jest, aby porównać jak najwięcej kredytodawców. W ten sposób można znaleźć odpowiednią pożyczkę dla swojej sytuacji.

Jak ubiegać się o pożyczkę osobistą po bankructwie?
Jeśli jesteś gotowy, aby ubiegać się o pożyczkę osobistą po bankructwie, wykonaj następujące cztery kroki:
– Sprawdź swój kredyt
Pożyczkodawcy wezmą pod uwagę Twój kredyt, aby określić Twoją zdolność kredytową – dlatego warto sprawdzić swój kredyt wcześniej, aby wiedzieć, na czym stoisz. Upewnij się, że wszelkie informacje, które powinny były ulec zmianie po ogłoszeniu upadłości, zostały zaktualizowane.
– Porównaj kredytodawców i wybierz opcję pożyczki
Upewnij się, że porównałeś tak wielu kredytodawców jak to tylko możliwe, aby znaleźć odpowiednią pożyczkę dla swoich potrzeb. Weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale również warunki spłaty, wszelkie opłaty pobierane przez pożyczkodawcę i wymagania kwalifikacyjne. Następnie wybierz opcję pożyczki, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
– Wypełnij wniosek
Kiedy już wybierzesz pożyczkodawcę, będziesz musiał wypełnić pełną aplikację i złożyć wszelkie wymagane dokumenty, takie jak zeznania podatkowe lub paski wypłaty.
– Uzyskaj swoje fundusze
Jeśli zostaniesz zatwierdzony, pożyczkodawca poprosi Cię o podpisanie umowy pożyczki, aby środki mogły zostać Ci przekazane. Czas oczekiwania na fundusze dla pożyczek osobistych wynosi zazwyczaj około tygodnia – chociaż niektórzy pożyczkodawcy finansują pożyczki tego samego dnia od złożenia wniosku lub następnego dnia roboczego po zatwierdzeniu.
Przed zaciągnięciem osobistej pożyczki, ważne jest również, aby rozważyć, ile pożyczka będzie Cię kosztować. W ten sposób możesz być przygotowany na ewentualne dodatkowe wydatki.

Czego unikać przy szukaniu pożyczki po bankructwie?
Niestety, jest wielu nieuczciwych pożyczkodawców i oszustów, którzy chcą wykorzystać osoby poszukujące pożyczki – w tym pożyczkobiorców, którzy wyszli z bankructwa.
Oto kilka rzeczy, których należy unikać podczas szukania pożyczki po bankructwie:
Drogie pożyczki krótkoterminowe: Jeśli jesteś zdesperowany, aby uzyskać pożyczkę, to idealny moment dla oszustów, aby zwrócić się do krótkoterminowych opcji, takich jak pożyczki tego samego dnia, pożyczki lombardowe lub pożyczki pod zastaw samochodu, ponieważ często nie wymagają one sprawdzenia zdolności kredytowej. Pożyczki te są jednak zwykle obarczone astronomicznym oprocentowaniem i opłatami, które mogą wpędzić Cię w cykl zadłużenia, którego nie da się uniknąć. Możesz również stracić cenne zabezpieczenie, jeśli nie będziesz w stanie spłacić pożyczki. Z tego powodu, najlepiej jest unikać tego typu pożyczek, chyba że w ostateczności.
Oszustwa związane z pożyczkami osobistymi: Zanim weźmiesz osobistą pożyczkę, musisz się upewnić, że firma pożyczkowa jest legalna. Niektóre znaki ostrzegawcze oszustw związanych z pożyczkami osobistymi, na które należy uważać, to żądanie pieniędzy z góry, naciskanie na szybkie podjęcie decyzji i brak wymogu sprawdzenia zdolności kredytowej.
Jeśli zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę osobistą po ogłoszeniu upadłości, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę jak największą liczbę pożyczkodawców, aby znaleźć odpowiednią dla siebie pożyczkę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Pozostałe artykuły

Najpopularniejsze gry na pieniądze w Polsce

Redakcja12 lipca 2024

Jak zarządzać energią w budynkach wielorodzinnych?

Redakcja17 czerwca 2024

Magazyny energii – czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Ewa Chojnacka18 grudnia 2023

Sezon smogowy w pełni

Ewa Chojnacka11 grudnia 2023

Operat szacunkowy a rynek nieruchomości: Jak trendy rynkowe wpływają na wyceny?

Redakcja6 października 2023

TAURON napędza Hokej Ligę i Polską Ligę Hokeja Kobiet

Redakcja1 września 2023