Region

Salmonella w zielu angielskim

Jedna z marek ziela angielskiego, w którego partiach wykryto salmonellę.
Salmonella w zielu angielskim

UWAGA. Główny Inspektor Sanitarny informuje o wycofaniu ze sprzedaży przyprawy – ziela angielskiego, w którym wykryto obecność groźnej bakterii. Sprawdźcie w szafkach

Przyprawy zwykle trzymamy w szafce kuchennej i używamy ich przez dłuższy czas, więc możliwe, że ktoś trafił w sklepie na produkt z wadliwych partii, kupił go i jeszcze ma. Ze względu na ryzyko poważnego zatrucia, jakie może wywołać salmonella, przyprawę taką należy zutylizować. Bez obróbki termicznej jest niebezpieczna, a bakterie łatwo niechcący przenieść. Chodzi o aż trzy różne marki przyprawy, produkowane przez tego samego producenta: Levant Foods Sp. z o.o. To marki Vitpol, Rustica i Portland. W każdym przypadku to ziele angielskie, pakowane po 15 gramów. W każdym data minimalnej trwałości, podana na opakowaniu, to 08.2023. Jeśli jeden z takich produktów ktoś ma w kuchni, musi się upewnić, czy nie pochodzi ze skażonych partii. Oto ich numery. Dla produktu Vitpol: 19117/991. Dla Rustica: 23517/99. Dla Portland: 23517991.
Producent tych przypraw zaraz po otrzymaniu informacji o skażeniu od dostawcy surowca rozpoczął procedurę wycofania wadliwych partii produktów z obrotu. Poinformował też GIS. Natomiast zawsze jest możliwe, że przed wykryciem zagrożenia i wycofaniem produktu ktoś mógł go nabyć. Stąd nasza sugestia, by sprawdzić u siebie w szafce. Dla paru groszy za przyprawę na pewno nie warto ryzykować konsekwencji groźnego zatrucia salmonellą. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024