Powiat

W krótkim czasie 66 wykroczeń

Piesi też czasem popełniają wykroczenia, jednak najczęściej przepisy łamią kierowcy. POLICJA
W krótkim czasie 66 wykroczeń

POLICJA. Kolejna akcja policyjna z serii nakierowanej na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i kolejne dziesiątki zauważonych przez policjantów wykroczeń. Kierowcy i piesi powinni uważać. Szczególnie chodzi o przejścia dla pieszych

Tym razem prowadzone wszędzie działania policyjne realizowano w poprzedni czwartek, 12 maja.
– Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolowali wzajemne relacje kierujących i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński.
Efekty kontroli zwracają uwagę. Mundurowi zarejestrowali aż 66 wykroczeń. Przede wszystkim problemem jest prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Takich przypadków odnotowano 42. Warto więc brać pod uwagę, że tam, gdzie są przejścia, trzeba zwalniać, pilnować limitów prędkości. Jak widać – policja często to sprawdza.
Piesi też nie zawsze są bez winy. Choć skala problemu jest mniejsza. Wśród ponad sześćdziesięciu wykroczeń 4 dopuścili się piesi, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.
Przy okazji zatrzymano też mającego skłonność do jazdy „wężykiem” rowerzystę. 71-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka jechał po ulicy Kalejskiej w Grodzisku, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. To słono kosztuje. Mandat karny, który otrzymał 71-latek, to aż 2,5 tysiąca złotych.
Podobne akcje kontroli odbywają się i będą odbywać regularnie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024