Region

Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 8-letniego chłopca

Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 8-letniego chłopca

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 8-letniego chłopca i spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała. 35-latka matka i 27-letni ojczym zostali zatrzymani. W środę, 5 kwietnia, zostaną doprowadzeni do prokuratury i usłyszą zarzuty. Z ustaleń śledczych wynika, że do pobicia i poparzenia dziecka doszło pod koniec zeszłego tygodnia! Pod opiekę specjalistów 8-latek trafił dopiero w poniedziałek, 3 kwietnia.
Do przerażającego zdarzenia doszło w częstochowskiej dzielnicy Stradom. 8-letni Kamil mieszkał tam ze swoją 35-letnią matką, 27-letnim ojczymem i rodzeństwem. W poniedziałek, 3 kwietnia, chłopca przyszedł odwiedzić jego biologiczny ojciec. Zauważył, że dziecko ma bardzo poważne obrażenia i jest poparzone. O wszystkim zaalarmował odpowiednie służby.
Po jakimś czasie na miejsce przyleciał helikopter pogotowia ratunkowego i przetransportował 8-latka do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Medyków w Katowicach. Dziecko miało liczne obrażenia ciała – ma poparzoną głowę, klatkę piersiową i kończyny. 8-latek przeszedł już operację. Niestety jego stan jest ciężki.
– W poniedziałek, 3 kwietnia, w jednym z domów na Stradomiu policjanci zatrzymali 35-letnią matkę chłopca oraz jej 27-letniego męża – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 8-letniego chłopca i spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała w postaci głowy, klatki piersiowej i kończyn. Śledztwo dotyczy również znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad chłopcem, a także narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – wyjaśnia.
MS.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Region

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024

Przestępcy przemycali ludzi do Niemiec

Jarosław Jędrysiak25 kwietnia 2024

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024