Materiał zewnętrzny

Wyjazd motocyklem w trasę – o czym warto pamiętać?

Wyjazd motocyklem w trasę – o czym warto pamiętać?

Planując dłuższą podróż motycyklem dobrze jest się do niej nieco przygotować. Poniższy tekst poświęcimy głównie ubezpieczeniu assistance dla motocykla, ale zaczniemy od kilku podpowiedzi, które powinny sprawić, że nasza podróż będzie udana.

O czym pamiętać, aby ruszymy w trasę?

Podstawą każdej podróży jest bezpieczeństwo. Dlatego pierwsze co powinniśmy zrobić to upewnić się, czy nasz motor jest w pełni sprawny? Przegląd techniczny przed długim wyjazdem będzie jak najbardziej wskazany.
W podróży przyda się też zestaw żarówek, bezpieczników i łańcuch. Na koniec zadbajmy o swój ubiór. Komfortowa jazda motocyklem wymaga posiadania kurtki, odpowiednich butów, rękawic, ochraniaczy oraz rzecz jasna kasku. Każda, nawet najlepiej zaplanowana wycieczka nie uwzględnia jednak nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli w czasie podróży dojdzie do awarii, wypadku czy kradzieży motocykla możemy mieć spore problemy. Możemy ograniczyć je wykupując assistance motocyklowe.

Czym jest assistance na motocykl?

Assistance na motocykl to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia kierowcy i pasażerom pomoc na drodze w przypadku zdarzeń losowych: awarii, kolizji lub kradzieży jednośladu. Jest to usługa, która jest znacznie bardziej popularna wśród właścicieli samochodów jak auto assistance. Szkoda, gdyż w razie potrzeby może ułatwić życie motocyklistom, zwłaszcza podczas dłuższych podróży. Zakres ubezpieczenia assistance na motocykl zależy od wybranego pakietu i towarzystwa ubezpieczeniowego. Może ono obowiązywać jedynie na terytorium polski, ale są również warianty zapewniające ochronę podczas zagranicznych wyjazdów. Jeśli już przy ubezpieczeniach to warto je uzupełnić o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW, które bardzo często dostępne jest w pakietach. 
Więcej na temat ubezpieczeń motocykla przeczytasz również na stronie https://specjalistka.net/

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie assistance motocykla?

Wykupienie ubezpieczenia assistance na motocykl daje szereg korzyści. Przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży. W przypadku awarii czy wypadku można liczyć na szybką i profesjonalną pomoc, co może znacznie zmniejszyć stres i nieprzyjemności związane z takimi sytuacjami. Dodatkowo assistance na motocykl oferuje szeroki zakres usług, które mogą być niezbędne w przypadku niesprawności pojazdu.

Na jakie usługi można liczyć posiadając assistance motocykla?

Przykładowe usługi oferowane w ramach assistance na motocykl to:

– naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie do najbliższego warsztatu,
– transport kierowcy i pasażerów do miejsca zamieszkania lub celu podróży,
– wynajem samochodu zastępczego na czas naprawy lub dostarczenie innego środka transportu,
– opłacenie noclegu w hotelu, jeśli naprawa zajmie więcej niż 24 godziny,
– pomoc medyczna i transport medyczny w razie potrzeby,
– dostarczenie paliwa, części zamiennych lub odblokowanie pojazdu w razie zgubienia kluczyków,
– pomoc prawna i informacyjna.

Co grozi kierowcy, które w trakcie kontroli nie będzie posiadał ważnego badania technicznego?

Skoro wybieramy się w podróż warto również zajrzeć do dokumentów naszego motocykla i sprawdzić, czy mamy ważne badania. Brak ważnego badania technicznego może prowadzić do różnych konsekwencji prawnych i finansowych dla kierowcy. W przypadku kontroli drogowej kierowca może otrzymać mandat w wysokości od 1500 zł do 3000 zł. Co gorsza, jeśli termin badania minął dawno temu, właściciel motocykla może również stracić dowód rejestracyjny. Jego odzyskanie jest możliwe po wykonaniu badania.

Ponadto, w razie wypadku lub szkody, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, gdyż brak ważnego badania technicznego może być uznane za zaniedbanie i naruszenie warunków ubezpieczenia.

Podsumowanie

Wykupienie ubezpieczenia assistance na motocykl może przynieść wiele korzyści i zapewnić kierowcy i pasażerom poczucie bezpieczeństwa podczas podróży. Zarówno samo ubezpieczenie, jak i badanie techniczne są niewielkim wydatkiem na tle korzyści, na które możemy liczyć w razie zdarzeń losowych. Przed wyjazdem warto zawsze sprawdzić datę ważności badan technicznych oraz zakres i warunki ubezpieczenia assistance motocykla, aby mieć pewność, że spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Wówczas nawet najdalsza podróż powinna minąć bezstresowo.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiał zewnętrzny

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Materiał zewnętrzny

Przeprowadzka na terenie Katowic – jak pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?

Redakcja10 maja 2024

Jak wybrać odpowiednią polisę na zagraniczne wakacje?

Redakcja8 maja 2024

Borelioza a odszkodowanie – co warto wiedzieć?

Redakcja13 marca 2024

Jak można zapłacić za autostrady w Polsce?

Redakcja5 września 2023

Kupno samochodu krok po kroku — o czym pamiętać?

Redakcja25 kwietnia 2023

Jakie są najczęstsze usterki na nowych mieszkaniach?

Marcin Syguda28 marca 2023