Dankowice

Włączali myślenie – w trosce o cyberbezpieczeństwo

Podczas imprezy poruszano ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci – w sposób przyciągający uwagę.
Włączali myślenie – w trosce o cyberbezpieczeństwo

Duża profilaktyczna impreza, która służy uwrażliwianiu na zagrożenia, jakie niesie ze sobą epoka cyfrowa, odbyła się w Dankowicach. To efekt współdziałania kłobuckiej policji z organizacjami społecznymi, w szczególności z młodzieżą z gminy Krzepice

Na jeden dzień Dankowice stały się młodzieżową stolicą powiatu – na pewno w zakresie spraw związanych z bezpieczeństwem. W środę odbył się tu finał projektów edukacyjnych, które służą działalności profilaktycznej, jaką prowadzi także policja. Edukacja w zakresie zagrożeń w cyberprzestrzeni powinna być podejmowana już w wieku dziecięcym, co też tutaj miało miejsce. Realizacji celów służyły tu różne konkursy – które podczas finału w Dankowicach rozstrzygnięto. Udało się przyciągnąć uwagę ludzi w różnym wieku. Szeroka publiczność mogła obejrzeć zwycięskie małe formy teatralne, które w bardzo dosłowny sposób poruszają temat niebezpieczeństw czyhających w internecie. W prowadzenie finału silnie zaangażowana była działająca na zasadach wolontariatu młodzież.
Spotkanie nie było tylko „edukacyjne”. Wręcz przeciwnie – ważne tematy nie były podawane nużąco. Do tego impreza była po prostu ciekawym spotkaniem i wydarzeniem publicznym. Były tu też koncerty. W tym osób rozpoznawalnych w kraju – jako koncert Andrzeja Paprota i Jacka Dewódzkiego. Dewódzki to, przypomnijmy, pierwszy po legendarnym Riedlu wokalista zespołu Dżem. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dankowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Dankowice

Terapia zajęciowa już od dekady

Jarosław Jędrysiak29 lutego 2024

Woda zalewa drogę i posesje mieszkańców

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2024

Ekologiczne warsztaty dla pokoleń

Jarosław Jędrysiak27 listopada 2023

O bezpieczeństwie w Dankowicach

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2023

Dankowice w filmowym dokumencie

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2022

Piknik Integracyjny w Dankowicach

Marcin Syguda13 lipca 2022