Kłobuck

Wlepiali mandaty za wędkowanie bez karty

Wlepiali mandaty za wędkowanie bez karty

Amatorów wędkowania jest więcej niż takich, którzy robią to legalnie i z kartą wędkarską. Po prostu taka karta to też pewne wymagania. Ale wędkowanie bez niej może uderzyć po kieszeni. I to wcale nie jest sytuacja czysto teoretyczna

W minionym tygodniu asp. szt. Wojciech Bujak wraz ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Częstochowa Koło Kłobuck Miasto prowadzili kontrole na terenie zbiornika wodnego Zakrzew w Kłobucku.
Celem kontroli była realizacja przepisów wynikających z ustawy o rybactwie śródlądowym, a w szczególności zwalczanie kłusownictwa oraz nielegalnego połowu ryb, w tym zwalczanie przestępstw i wykroczeń w tym zakresie oraz utrzymanie porządku i bezpiecznego spędzania czasu nad wodą – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Kontrola pozwoliła wykryć, że są tacy, co łowią bez karty wędkarskiej. Podczas działań skontrolowano 26 wędkarzy, spośród których jeden nie posiadał stosownego pozwolenia na połów ryb. Został za to ukarany mandatem.
Policja zapowiada, że to nie ostatnia tego typu akcja. Miłośnicy wędkowania, którzy uprawnień do nie posiadają, muszą się o nie postarać, bo inaczej może się to stać dla nich niespodziewanie drogim hobby. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024