Region

Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych

ARCH.
Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych

Każdego roku podczas prac polowych Policja odnotowuje zwiększoną ilość wypadków. Niektóre z nich kończą się tragicznie, a dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Bezpieczeństwo rolników i ich dzieci zależy w dużej mierze od nich samych. Pamiętanie o tym, aby sprzęt był sprawny technicznie, a ładunek odpowiednio zabezpieczony, niejednokrotnie pomaga uniknąć niechcianych wypadków.

W związku z trwającymi pracami polowymi na drogach spotykamy też zwiększoną ilość kombajnów, ciągników i innych maszyn rolniczych. Poruszanie się takim sprzętem wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Przypominamy, że zanim wyruszymy maszyną rolniczą na drogę i do pracy w polu, należy upewnić się, że jest ona sprawna a kierowanie nią nie zagraża bezpieczeństwu.
Pamiętaj!
Pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora, jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania. Dlatego rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych oraz zabaw i poruszania się w ich pobliżu podczas działania urządzeń. Zadbajmy o to, by dzieci bawiły się w bezpiecznej odległości od niebezpiecznych sprzętów i narzędzi. Pamiętajmy, że nawet podczas obserwowania pracy rodziców lub przebywania w otoczeniu maszyn i zwierząt gospodarczych należy zachować szczególną ostrożność.
EW.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Region

Województwo ma własną „apkę”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Szybki paszport tymczasowy także na lotnisku w Pyrzowicach

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

ZUS już korzysta ze sztucznej inteligencji

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024