Kamyk

Policjanci uświadamiają rodziców

Uświadamianie rodziców w zakresie zagrożeń, które dotyczą ich dzieci – i które mogły po prostu mieć marginalne znaczenie w okresie, gdy oni sami jeszcze dziećmi byli – to bardzo ważna cęść profilaktycznej pracy policjantów.
Policjanci uświadamiają rodziców

W czasach młodości rodziców dzisiejszych nastolatków dopalacze to nie było coś, z czym dało się zetknąć tak łatwo, jak dzisiejszej młodzieży. Dlatego rodzice ci powinni wiedzieć, jak wcześnie rozpoznać zagrożenie, które dotyczy ich dziecka. Muszą być edukowani. Zajmują się tym policjanci. I bardzo dobrze

To jedno z cenniejszych działań policji. Bo jak rodzic, który nie ma pojęcia o narkotykach, ma rozpoznać sytuację, która dotyczy jego dziecka, właściwie odczytać sygnały i zorientować się w zagrożeniu? Co jest oczywiste dla policjanta, dla przeciętnego człowieka jest przysłowiową czarną magią. Na szczęście da się nauczyć dość dobrze choć takich podstaw, aby – jako rodzic – móc dostrzegać więcej i szybciej orientować się, że z dzieckiem może się dziać coś złego.
Policjanci z kłobuckiej komendy – zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego oraz dzielnicowy z kłobuckiej komendy – spotkali się więc w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamyku z rodzicami i opiekunami uczniów. Tematem przewodnim spotkania były: „Narkotyki i dopalacze – rodzaje, skutki uboczne, uzależnienia i kwestie prawne”. Policjanci przeprowadzili prelekcję, podczas której zwrócili szczególną uwagę na problem tych niebezpiecznych substancji oraz na to, jak ustrzec przed nimi dzieci – aby nie narażały tak własnego, jak i innych zdrowia a nawet życia i znały grożące im konsekwencje prawne.
Podczas warsztatów dla dorosłych mundurowi poruszyli również problem cyberprzemocy, który niestety rośnie wraz z dostępem do internetu i popularnością mediów społecznościowych.
Prelekcja prowadzona przez policjantów została bardzo dobrze odebrana i cieszyła się zainteresowaniem rodziców. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kamyk

Dodatkowy monitoring w Kamyku

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2024

Teren przy szkole już zagospodarowany

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Musieli usunąć groźne odpady

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Marcin Syguda11 sierpnia 2023

Przy szkole się buduje

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2023

Otoczenie szkoły zmieni się

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2023