Miedźno

Ile gmina wyda na inwestycje?

ARCH.
Ile gmina wyda na inwestycje?

W uchwalonym budżecie gminy Miedźno zapisano na inwestycje ponad 11,5 miliona złotych . Spójrzmy na wybrane zadania wpisane w budżet

Tegoroczny budżet gminy w cyfrach? To ponad 40,3 milionów złotych dochodów, 49,1 miliona złotych wydatków, a wśród nich – ponad 11,5 miliona na inwestycje. Deficyt budżetu gminy sięgnie kwoty 8,8 milionów złotych i zostanie pokryty przychodami z zaciągniętych kredytów, z wolnych środków pieniężnych oraz z emisji obligacji komunalnych.
Środki na inwestycje pozwolą na realizację szeregu zadań, w tym takich, które etapami będą wykonywane przez okres dłuższy niż jeden rok. W zakresie dróg można wymienić budowę ulic: Głównej, ks. Morawca, Wesołej, Nadrzecznej, Sosnowej, Dębowej i Brzozowej w Borowej, Sportowej w Ostrowach nad Okszą, budowy dróg dla pieszych (ul. Ogrodowa w Ostrowach nad Okszą i Władysława Jagiełły w Miedźnie). W Kołaczkowice powstanie plac zabaw. W Borowej zaplanowana jest rewitalizacja placu rekreacyjnego. W Miedźnie prowadzone będą prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie.
Kołaczkowice czeka przebudowa układu drogowego. Jest to zadanie wieloletnie, ma które w roku bieżącym przeznaczono 2 miliony złotych. 1,8 miliona złotych gmina wyda na projekt budowy oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. I to jest zadanie wieloletnie, realizowane już od 2021 roku.
Kwota ponad 411 tysięcy złotych rozdzielona zostanie na sześćdziesiąt zadań wskazanych przez mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego. Gmina Miedźno należy do tych, w których fundusz taki jest wydzielany. To z reguły drobne zadania, które mają znaczenie dla poprawy estetyki miejscowości, dla zaspokojenia mniejszych, ale często również ważnych potrzeb mieszkańców. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023

Gospodarstwo Rolne „Bochnia” w Pałacu Prezydenckim

Marcin Syguda25 czerwca 2023