Wręczyca Wielka

Przesadził – to mało powiedziane

ARCH.
Przesadził – to mało powiedziane

Ponad 70 na godzinę więcej niż wolno w granicach obszaru zabudowanego. To tyle, ile dozwolone na drogach ekspresowych z dwoma jezdniami. A nie we Wręczycy Wielkiej na ulicy. Nic dziwnego, że winowajca zderzył się z poważnymi konsekwencjami

Konsekwencji poważnego przekroczenia prędkości jest wiele. Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandat w wysokości 2000 złotych.
– Tak zakończyło się spotkanie kierowcy jaguara z policjantami z kłobuckiej drogówki. Mężczyzna przekroczył prędkość o 70 km/h w obszarze zabudowanym. Pomimo licznych akcji „Prędkość” oraz wysokich mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą” – zauważa rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Dodajmy, że w tym przypadku ta noga była wyjątkowo ciężka. A miejsce, by wykorzystać nieco mocy powadzonego wozu, zdecydowanie niewłaściwe. Ograniczenia prędkości tam, gdzie mieszkają ludzie, nie są przecież od parady. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. – Policjanci z kłobuckiej drogówki, podczas kontroli prędkości na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej, namierzyli jaguara, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tę miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 120 km/h, a więc o wiele za szybko jak na obszar zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych, a na jego konto dopisano punkty karne – podaje szczegóły rzeczniczka policji. Policja zawsze w takich przypadkach apeluj do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Pozytywni warcabiści

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023