Powiat

Utrzymuje się podobna liczba wykroczeń

Urządzenia pozwalają dokładnie obserwować, co dzieje się na drodze, a także rejestrować wszelkie wykroczenia.
Utrzymuje się podobna liczba wykroczeń

Regularnie prowadzone są policyjne działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci z kłobuckiej drogówki podejmują je przede wszystkim z uwagi na potrzebę poprawy bezpieczeństwa i kontroli wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszym. W czasie ostatnich takich działań mundurowi, którzy byli wspierani przez tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia, ujawnili łącznie 42 wykroczenia popełnione przez łamiących przepisy kierowców oraz pieszych. Niestety jest to ciągle podobna liczba, jak podczas poprzednich tego rodzaju akcji, a w dalszym ciągu najczęściej występującym naruszeniem prawa było przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych

W minionym tygodniu policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Tradycyjnie akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i była ukierunkowana na kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi. W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 42 wykroczenia.
– Niestety, pomimo wielu apeli i działań informacyjno-profilaktycznych, aż 35 wykroczeń zostało popełnionych przez kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Policjanci z kłobuckiej drogówki byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługują specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia, czyli tak zwane ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Samochód wyposażony jest między innymi w obrotowe kamery, anteny i monitory. Kontroluje się więc to, jak ludzie zachowują się na drodze tak po prostu, a nie dopiero na widok policjanta. Policyjne specjalne auto ma też własne zasilanie oraz urządzenia do nagrywania i rejestrowania popełnionych wykroczeń, więc nie sposób wyłgać się z wykroczenia, jeśli się do niego dopuściło.
– Po raz kolejny przypominamy o tym, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – przypomina rzeczniczka kłobuckiej policji. Kłobucka drogówka zapowiada kontynuowanie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych i rowerzystów. Warto wziąć to pod uwagę i pilnować choć tej ciągle mierzonej zbyt dużej prędkości, aby zaczęła mieścić się w normie choć w rejonie przejść dla pieszych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024