Powiat

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Zabrano mu za jednym razem tyle narkotyków, ile – porównując według masy – policjanci w naszym powiecie zdołali odebrać przestępcom w całym roku 2022. To mieszkaniec naszego powiatu.
Znów narkotyki w naszym powiecie!

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadzili do zatrzymania mężczyzny, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Co więcej – sam je wytworzył. I to wszystko nie gdzieś w miejscach znanych z amerykańskich filmów gangsterskich, ale u nas – w powiecie kłobuckim!

Można poczuć się niepewnie. I dotyczy to zwłaszcza tych, którzy maja własne dzieci, których nigdy nie da się w pełni zabezpieczyć przed takimi zagrożeniami, jeżeli tylko one pojawiają się w pobliżu. Narkotyki, o których jeszcze kilkanaście lat temu może się czasem słyszało, że gdzieś tam w podejrzanych miejscach i w większych miastach można się z nimi zetknąć, dziś co trochę wykrywane są przez policję dokładnie u nas, w naszym skądinąd spokojnym powiecie. Co więcej, często z takim „towarem” zatrzymywani są nie jacyś przyjezdni, jacyś mityczni dilerzy narkotyków gdzieś z daleka przyjeżdżający penetrować nasz powiat. Policja łapie na przestępczym procederze mieszkańców naszego powiatu. Problem z narkotykami nie jest gdzieś daleko – jest także u nas, na miejscu.
Oczywiście na to, że tak często słyszy się o kolejnych przypadkach zatrzymania kogoś z narkotykami, ma też wpływ skuteczność działań naszej policji. Nasi śledczy mają wiedzę i umiejętności, by osoby powiązane z narkotykami wytropić i zatrzymać. Dzięki temu z jednej strony często o narkotykach jest głośno, ale z drugiej strony – spora ich ilość nie trafia choćby do naszych nastolatków, gotowych „poeksperymentować” z niebezpiecznymi substancjami i nieświadomie ryzykować swoim życiem i przyszłością. Jak blisko naszych dzieci jest to zagrożenie, pokazuje i ta sprawa.
Miał tego sporo
Kłobuccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mężczyzny, o którym dowiedzieli się, że może posiadać duże ilości środka odurzającego. Nasza policja działa sprawnie i skutecznie, więc te informacje szybko zweryfikowano. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się, kiedy policjanci wkroczyli do akcji. – Mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu kłobuckiego i przejęli znalezione u niego narkotyki w postaci 1,4 kilograma marihuany, którą wcześniej mężczyzna uprawiał i wytwarzał – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Według aktualnej wiedzy policji 40-latek nie tylko mieszkał wśród nas, ale też sam „produkował” narkotyki. Gdzie mogły trafić, do kogo? Można się domyślać.
– Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór – dodaje rzeczniczka kłobuckiej policji.
Można się zżymać na taki środek zapobiegawczy, skoro za popełnione przestępstwo takiego rodzaju, o jakim tu mowa, grozi kara nawet do 20 lat więzienia.
To nie są pojedyncze przypadki
O tym, że problem z narkotykami w naszym powiecie to nie jest coś marginalnego, co można zignorować, świadczą statystyki. W ciągu minionego roku wszczęto 28 postępowań i stwierdzono w naszym powiecie aż 59 czynów z zakresu określonego w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. W ciągu roku ujawniono też 33 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Taka liczba oznacza, że to nie pojedyncze przypadki, pojedyncze osoby. To nie jest więc już teraz tak, że dochodzi do jakichś pojedynczych incydentów kilka razy w roku. Co więcej, zagrożenie narkotykami narasta. Podane wyżej liczby – wszystkie – są wyższe od tych, które były rok wcześniej. W 2021 roku było „tylko” 17 postępowań i 25 podejrzanych. Postępowania w sprawach narkotykowych były w zeszłym roku wszczynane dla spraw z terenu 8 na 9 gmin powiatu kłobuckiego, więc problem występuje u nas w zasadzie wszędzie. W roku 2023 policjanci zabezpieczyli u nas w powiecie 4377,4 grama narkotyków – prawie 4,4 kilograma! Rok wcześniej niespełna 1,4 kilograma. Teraz, w tej świeżej sprawie, za jednym razem przejęto tyle, co do masy, co w całym 2022 roku. Mamy problem. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024