Kłobuck

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kłobucku w miniony czwartek zorganizowała warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków

To szczególne spotkanie uczniów i przedszkolaków odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu, któremu patronuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Założeniem jest działanie na rzecz zmiany złych nawyków życia codziennego i przeciwdziałanie degradacji środowiska. Słusznie więc, że w sprawę włączane są przedszkolaki, bo dobre nawyki warto przyswajać od najmłodszych lat, by potem każdemu wydawały się czymś tak naturalnym, jak inne rutynowe codzienne czynności.
Podczas tych szczególnych zajęć za pomocą licznych doświadczeń, pokazów i prelekcji gospodarze ze szkoły przedstawili gościom z przedszkola sporo ważnych spraw. Na przykład wyjaśnili, czym jest smog oraz jakie są skutki pochłaniania zanieczyszczeń z otoczenia dla naszego organizmu.
Warsztaty przeprowadziły Danuta Szmit i Sabina Kozak oraz uczniowie klas siódmych, którzy są zainteresowani postawami proekologicznymi. Gośćmi były dzieci z przedszkoli nr 1 i 5 – wraz ze swoimi opiekunami. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024