Kłobuck, Kamyk

Cenne środki na inicjatywy sołeckie

Cenne środki na inicjatywy sołeckie

Wydatki na te najbardziej lokalne potrzeby są dla mieszkańców nie mniej ważne niż te, które się ponosi na potężne inwestycje w infrastrukturę. Te mniejsze sprawy budują poczucie, że mieszka się w przyjaznym otoczeniu – w miejscu, gdzie warto żyć

To budowanie i podnoszenie lokalnego otoczenia na wyższy poziom – w zupełnie różnych sferach, bo nie zawsze tylko ściśle związanych z przestrzenią publiczną – to wielka zaleta inicjatyw podejmowanych na poziomie sołectw. W gminie Kłobuck w środę burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowę dotacyjną w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Skutkiem jest pozyskanie środków zewnętrznych w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.
Przyznane środki zostaną wykorzystane na realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sołectwie Smugi”. Drugie to „Zakup instrumentów muzycznych dla orkiestry dętej OSP w Sołectwie Kamyk”.
Te ogólne hasła warto nieco wypełnić treścią. Przedmiotem projektu realizowanego w sołectwie Smugi będzie zagospodarowanie ogólnodostępnego terenu zlokalizowanego na działce obok szkoły podstawowej – przy ulicy W. Witosa. W ramach tego zadania planuje się ustawienie drewnianej altany rekreacyjnej, wyposażonej w stół, ławy i grill. Następnie powstały obiekt będzie wykorzystywany nieodpłatnie przez lokalną społeczność. Krótko mówiąc: dzięki środkom na inicjatywę sołecką będzie można się gdzieś w sołectwie spotkać, przysiąść, nawet pobiesiadować.
Co do Kamyka, to realizowany projekt będzie polegał na zakupie instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sołectwie Kamyk. Zaplanowano zakup takich instrumentów muzycznych, jak saksofon altowy, saksofon tenorowy, klarnet, trąbka, waltornia, tenorhorn, bęben marszowy, werbel marszowy i talerze marszowe.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Kamyk

Trzy zabytki do dofinansowania

Jarosław Jędrysiak25 września 2023

Ruszą duże inwestycje ze środków Polskiego Ładu

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023

Niebezpieczne odpady w Kamyku. Mieszkańcy czują się zagrożeni

Jarosław Jędrysiak1 sierpnia 2022

Co z boiskiem przy szkole?

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020

Burmistrz odwdzięcza się Kamykowi?

Redakcja29 września 2015