Szkoła ma nowy sztandar – Gazeta Kłobucka
Lindów

Szkoła ma nowy sztandar

Sztandar ostatecznie trafił pod opiekę młodzieży szkolnej.
SZKOŁA W LINDOWIE
Szkoła ma nowy sztandar

UROCZYSTOŚĆ. Nowy patron – a teraz także nowy sztandar. Szkoła w Lindowie ma dziś symbolikę godną naszych czasów. I hucznie świętowała jej nadanie

Jeszcze w grudniu rada gminy zaakceptowała propozycję społeczności szkolnej, by dotychczasowego patrona szkoły w Lindowie, kojarzącego się nazbyt z czasami PRL-u, zmienić na św. Jana Pawła II. Od początku obecnego roku przygotowywano się też do tego, by – mając już nowego patrona – dać placówce też nowy sztandar. W komitecie organizacyjnym, który się uzyskaniem takiego szkolnego symbolu zajął, zasiedli i rodzice, i nauczyciele. Nieco trwało gromadzenie środków na realizację zamierzenia – ale udało się i 10 października w Szkole Podstawowej w Lindowie odbyła się historyczna uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru.

– Dzień ten był wyjątkowy. Rozpoczęliśmy go od udziału w uroczystej mszy św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Lindowie. Potem przeszliśmy korowodem, z towarzyszeniem orkiestry z Zajączek, na plac szkolny – relacjonuje dyrektor Anita Zyna.

Na placu szkolnym rodzice oficjalnie przekazali sztandar na ręce dyrektor placówki. Świadkami byli liczni przedstawiciele społeczności szkolnej i liczni goście z władz gminy i z władz oświatowych. Przeprowadzono tu cały tradycyjny ceremoniał związany z nadawaniem nowego sztandaru.

Warto tu zaznaczyć, że na sztandarze znalazły się znane słowa wypowiedziane przez patrona szkoły, św. Jana Pawła II, szczególnie odnoszące się do młodzieży, a związane z misją szkoły: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

Uroczystości uzupełniono występami artystycznymi. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lindów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lindów

przedszkole;

Pasowanie przedszkolaków

Jarosław Jędrysiak22 października 2018
ds

Jan Paweł II zastąpi Kruczkowskiego

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2018
15

Czytali dzieciom

Redakcja20 marca 2017
3

List do angielskiej królowej

Redakcja19 stycznia 2017
1

Sobota dla dzieci

Redakcja20 czerwca 2016
27

Przebudzenie (Bożej) mocy

Redakcja26 stycznia 2016