Lindów

Uczniowie dostaną boisko

Odpowiednie boiska to dziś podstawa zajęć sportowych w szkołach. ARCH.
Uczniowie dostaną boisko

Porządne boisko ma powstać przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lindowie. Gmina ogłosiła stosowny przetarg

Koło szkoły jest boisko, ale takie tradycyjne – zwykłe. Dziś standardem są boiska nowoczesne, ze sztuczną i bezpieczną nawierzchnią – równą, więc nadającą się także do gier wymagających kozłowania piłki. Nowe boisko to także odpowiednie wyposażenie. W Lindowie ma się ono pomieścić na płycie o wymiarach ponad 24 na 44 metry i umożliwiać grę w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Wszystko, co do tych gier potrzebne, będzie dostępne. Poza tym da się tam też na pewno zagrać w inne gry, na zasadach uwzględniających specyfikę boiska. Dziś obiekty tego rodzaju specjalnie pomyślane są jako wielofunkcyjne. Kiedyś – bywało – osobno wytyczano boiska do różnych gier, ale z reguły na trawie. Więc nie każda gra była możliwa.
Wracając do planowanej inwestycji – poza odpowiednią nawierzchnią u wyposażeniem do gier boisko będzie mieć też piłkochwyty. To dla bezpieczeństwa otoczenia. Teren w pobliżu zostanie odpowiednio zagospodarowany. Uwzględni się też zieleń. Przy okazji do wymiany pójdzie kawałek ogrodzenia szkoły.
Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, bo w tej chwili gmina dopiero ogłosiła przetarg. Moliwe, że rozstrzygnięcie znajdzie już w drugiej połowie lutego. Gdy dojdzie do podpisania umowy z firmą, która obiekt zbuduje, ruszy odliczanie czasu do ukończenia zadania. Będzie to trwało pół roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lindów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lindów

Powstała Kalwaria Lindowska

Jarosław Jędrysiak26 września 2023

Wystawili spektakl dla babć i dziadków

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2023

Godne zakończenie tragicznej historii

Jarosław Jędrysiak28 grudnia 2022

Wieczny odpoczynek ofiary wojennej zbrodni

Jarosław Jędrysiak2 kwietnia 2022

Godny pochówek po latach

Jarosław Jędrysiak25 marca 2022

Co robiła policja w szkole?

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2021