PROGRAM IN VITRO – PONAD 50 PAR W NABORZE – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

PROGRAM IN VITRO – PONAD 50 PAR W NABORZE

UM CZĘSTOCHOWA.
PROGRAM IN VITRO – PONAD 50 PAR W NABORZE

W tegorocznym naborze do udziału w miejskim programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w Częstochowie zgłosiły się 52 pary. Po weryfikacji formalnej złożonych wniosków – oświadczeń, pary czeka kwalifikacja medyczna w wybranych klinikach.

Z programu in vitro w Częstochowie skorzystają w tym roku pary, które zgłosiły się w jednodniowym naborze (w sobotę 9 lutego) i przejdą medyczną procedurę, w której zostaną zweryfikowane ich wskazania do metody in vitro. W tym roku do samorządowego programu aplikowały 52 częstochowskie pary. Zainteresowanie programem jest więc ciągle duże. W przypadku, gdyby do zabiegu ostatecznie zakwalifikowało się więcej niż 30 par (tegoroczna pula środków w programie to 150 tys. zł) prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk rozważy – wzorem lat ubiegłych – takie przesunięcie środków w ramach budżetu programów zdrowotnych, żeby skorzystać z dofinansowania mogły wszystkie zdeklarowane pary z medycznym wskazaniem do in vitro.

Uczestniczkom i uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą sami pacjenci.

Przypomnijmy, że od 2012 r., dzięki dofinansowaniu miasta urodziło się już w Częstochowie 39 dzieci – 20 dziewczynek i 19 chłopców, w tym cztery pary bliźniąt. Obecnie oczekujemy na kolejną siódemkę, będącą efektem programu, od którego startu przeprowadzono do tej pory 141 dotowanych przez miasto procedur.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

kaczynski

Kaczyński i Wiśniewska modlili się na Jasnej Górze

Ewa Chojnacka21 marca 2019
zapro

„Vanuatu-raj nietknięty…” – wernisaż wystawy fotograficznej

Ewa Chojnacka26 lutego 2019
frp

Mecz play off II liga kobiet KS Częstochowianka vs MKS Polonia Świdnica

Ewa Chojnacka14 lutego 2019
gyh

SZKOLENIE „WSPARCIE ROZWOJU FIRM Z WYKORZYSTANIEM FUNDUSZY UNIJNYCH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM”

Ewa Chojnacka13 lutego 2019
balonowe show

Balonowe Show w Częstochowie!

Ewa Chojnacka11 lutego 2019
erre

Program „Mieszkanie Plus” w Częstochowie

Ewa Chojnacka10 października 2018