PROGRAM IN VITRO – PONAD 50 PAR W NABORZE – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

PROGRAM IN VITRO – PONAD 50 PAR W NABORZE

UM CZĘSTOCHOWA.
PROGRAM IN VITRO – PONAD 50 PAR W NABORZE

W tegorocznym naborze do udziału w miejskim programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w Częstochowie zgłosiły się 52 pary. Po weryfikacji formalnej złożonych wniosków – oświadczeń, pary czeka kwalifikacja medyczna w wybranych klinikach.

Z programu in vitro w Częstochowie skorzystają w tym roku pary, które zgłosiły się w jednodniowym naborze (w sobotę 9 lutego) i przejdą medyczną procedurę, w której zostaną zweryfikowane ich wskazania do metody in vitro. W tym roku do samorządowego programu aplikowały 52 częstochowskie pary. Zainteresowanie programem jest więc ciągle duże. W przypadku, gdyby do zabiegu ostatecznie zakwalifikowało się więcej niż 30 par (tegoroczna pula środków w programie to 150 tys. zł) prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk rozważy – wzorem lat ubiegłych – takie przesunięcie środków w ramach budżetu programów zdrowotnych, żeby skorzystać z dofinansowania mogły wszystkie zdeklarowane pary z medycznym wskazaniem do in vitro.

Uczestniczkom i uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą sami pacjenci.

Przypomnijmy, że od 2012 r., dzięki dofinansowaniu miasta urodziło się już w Częstochowie 39 dzieci – 20 dziewczynek i 19 chłopców, w tym cztery pary bliźniąt. Obecnie oczekujemy na kolejną siódemkę, będącą efektem programu, od którego startu przeprowadzono do tej pory 141 dotowanych przez miasto procedur.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

vcv

Zabrzańscy chirurdzy będą operować na Parkitce

Jarosław Jędrysiak14 sierpnia 2019
IMG_0299-705x470

Być może to sprawca napadu na kantor?

Ewa Chojnacka1 sierpnia 2019
parkitka z tomografem

Parkitka z tomografem od WOŚP

Ewa Chojnacka22 lipca 2019
salon_volvo

Salon Volvo już w Częstochowie!

Ewa Chojnacka19 lipca 2019
karambol

Zestaw ciężarowy jechał pod prąd taranując samochody na DK-1

Ewa Chojnacka15 czerwca 2019
kaczynski

Kaczyński i Wiśniewska modlili się na Jasnej Górze

Ewa Chojnacka21 marca 2019