Kłobuck, powiat

Finałowa ósemka wyłoniona

Występująca w częstochowskiej okręgówce Liswarta Popów (drugi z lewej w górnym rzędzie Tomasz Chyra) odpadła z dalszej rywalizacji gorszym bilansem bramkowym od Sokoła Wręczyca Wielka.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Finałowa ósemka wyłoniona

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Poznaliśmy osiem drużyn, które zagrają w turnieju finałowym XVI Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Kłobucku

Stanisław Wrzesiński

W niedzielę 14 lutego, czyli w walentynki, w czterech turniejach eliminacyjnych rywalizowało 14 zespołów z terenu naszego powiatu, uczestniczących w rozgrywkach ligowych (klasa okręgowa, A i B klasa) pod egidą OZPN Częstochowa (Podokręg Częstochowa i Podokręg Lubliniec) oraz częstochowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej (ZIB/Olchem Miedźno). W tygodniu poprzedzającym halowe powiatowe mistrzostwa z różnych względów wycofały się z nich drużyny A-klasowych Błękitnych Libidza, Maratonu Walenczów, B-klasowej Sparty Nowa Wieś oraz SDP Korala Kłobuck (ALPN w Częstochowie).
W I Turnieju Eliminacyjnym triumfował tegoroczny beniaminek częstochowskiej okręgówki Grom Miedźno, który w decydującym pojedynku, a zarazem gminnych derbach 4:1 pokonał ZIB/Olchem Miedźno. W tym meczu, w wyniku nieszczęśliwego zderzenia między byłym ekstraklasowym piłkarzem częstochowskiego Rakowa (90 meczów) Krzysztofem Stępniem (ZIB) a Pawłem Galą kontuzji złamania barku doznał zawodnik Gromu. Drugie miejsce wywalczył Amator, którego do awansu poprowadził najlepszy piłkarz i strzelec tego turnieju Patryk Chajduś. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły ZIB-u/Olchem Miedźno oraz wicelidera B klasy lublinieckiej Płomienia Przystajń. W II turnieju eliminacyjnym dwie wygrane 2:1 z B-klasowym Zniczem II Kłobuck oraz 2:0 (dwie bramki Pawła Wręczyckiego) z osłabioną brakiem grającego trenera Marcina Zalewskiego A-klasową Olimpią Truskolasy zapewniły awans KS-owi Panki. Drugie miejsce po zwycięstwie 5:1 (trzy bramki Pawła Mardosza) ze Zniczem II Kłobuck wywalczyła Olimpia. W najbardziej wyrównanym III turnieju eliminacyjnym najlepsza była Liswarta Krzepice. Drugie miejsce, zapewniające awans do turnieju finałowego, wywalczył Sokół Wręczyca Wielka, który gromadząc tyle samo punktów, co Liswarta Popów (4 pkt.; w bezpośrednim meczu był remis 3:3), wyprzedził podopiecznych grającego trenera Tomasza Czoka lepszym bilansem bramkowym. W zakończonym remisem 3:3 meczu między Liswartą a Sokołem drużyna z Popowa na niecałe pięć minut przed końcem prowadziła 3:1, a trzecią bramkę zdobył najlepszy strzelec I i II Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego, odbywających się w 2002 i 2003 roku w hali sportowej w Truskolasach, obecnie 34-letni Tomasz Chyra (Liswarta). Natomiast barwy zwycięskiej Liswarty Krzepice z powodzeniem reprezentował weteran piłkarskich boisk (m.in. III-ligowa Victoria Częstochowa czy WKS Wieluń) 48-letni Tomasz Wojtal. Czwarte miejsce zajął liderujący grupie pierwszej B klasy częstochowskiej Junior Szarlejka. W najbardziej emocjonującym, widowiskowym, a zarazem zdaniem zarówno organizatorów, jak również licznych kibiców najlepszym spotkaniu, nie tylko IV turnieju eliminacyjnego, ale również całych eliminacji XVI Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego im. Marka Sztolcmana Huragan Jezioro 4:3 pokonał A-klasowego Znicza Kłobuck. W tym turnieju najlepsza była jednak Pogoń Kamyk, która najpierw 2:1 wygrała z Huraganem, a następnie nadspodziewanie wysoko 7:0 zwyciężyła Znicza, który był trzeci.
W turnieju finałowym, w niedzielę 28 lutego (początek o godz. 9.30) zagrają w grupie pierwszej: Grom Miedźno, Olimpia Truskolasy, Liswarta Krzepice i Huragan Jezioro, a w grupie drugiej ubiegłoroczny mistrz i finalista, tj. Amator Golce i Klub Sportowy Panki oraz Sokół Wręczyca Wielka i Pogoń Kamyk. Zwycięska drużyna zostanie uhonorowana pucharem przewodniczącego rady powiatu w Kłobucku. W dotychczasowej 15-letniej historii mistrzostw trzykrotnie triumfowała Olimpia Truskolasy (2004, 2005 i 2008 r.) i Pogoń Kamyk (2001, 2002 i 2010 r.), dwukrotnie Znicz Kłobuck (2006 i 2009 r.), a po jednej wygranej na swoim koncie posiadają Liswarta Popów (2003 r.), Sokół Wręczyca Wielka (2007 r.), Huragan Jezioro (2011 r.), Junior Szarlejka (2012 r.), Klub Sportowy Panki (2013 r.), Liswarta Krzepice (2014 r.) i Amator Golce (2015 r.).
Głównymi organizatorami największej halowej piłkarskiej imprezy na terenie naszego powiatu oraz jednej z największych w województwie śląskim są: Zarząd Powiatu Kłobuckiego, ULKS Herkules Truskolasy oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS.
Patronat prasowy nad wydarzeniem objęła „Gazeta Kłobucka”.

Galeria:

Szczegółowe wyniki turniejów oraz klasyfikacje w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, powiat

Księgi wieczyste z Kłobucka do Częstochowy?

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Centra przesiadkowe – ważny krok do przodu w zakresie komunikacji lokalnej

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Świętowaliśmy rocznicę konstytucji

Jarosław Jędrysiak7 maja 2022

Podpisanie umów na przebudowę dróg gminnych

Marcin Syguda22 kwietnia 2022

Wsparcie dla goszczących uchodźców

Jarosław Jędrysiak31 marca 2022

Dzień Kobiet

Marcin Syguda8 marca 2022