Parzymiechy

Festyn z rocznicowym akcentem

Symbolicznie otwarto cykl wydarzeń poświęconych jubileuszowi miejscowości.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Festyn z rocznicowym akcentem

IMPREZA. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach w sobotę zaprosił mieszkańców na festyn rodzinny. Symbolicznie otwarto nim rozpisany na pół roku kalendarz zdarzeń związanych z obchodami 750-lecia wsi

Imprezę przygotowano zgodnie z dobrymi tradycjami podobnych swobodnych spotkań mieszkańców: trochę pikniku, trochę występów artystycznych, a do tego stosowne warunki i atmosfera do rekreacji na świeżym powietrzu. W ramach popisów scenicznych najpierw występowały dzieci – przedszkolaki i uczniowie z Parzymiech i Zimnowody – a po nich zespół śpiewaczy gospodyń z Kleśnisk. Nieco później dla dzieci odbyły się zawody konkurencji sprawnościowych. Boisko piłkarskie, gdzie odbywał się festyn, odwiedziła policja z maskotką Sznupkiem, z którym dzieci mogły robić zdjęcia. Pokaz dali także strażacy z OSP w Parzymiechach – ugasili ogień, a potem pocięli w kawałki przywiezione specjalnie na tę okazję ze złomowiska w Popowie auto – dokładnie tak, jak to robią podczas ratowania ofiar wypadków drogowych. Jedno ze stoisk przygotowali specjalnie na tę okazję harcerze. Piknik, z biegiem czasu, płynnie przerodził się w dyskotekę – najpierw dla młodzieży, potem dla dorosłych.
Choć w ramach pikniku nie było specjalnych punktów programu, które byłyby poświęcone rocznicy 750-lecia Parzymiech, na początku imprezy zasygnalizowano, że wraz z tym sobotnim spotkaniem rozpoczyna się cykl wydarzeń honorujących jubileusz miejscowości. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Parzymiechy

Posiłek w dobrych warunkach

Jarosław Jędrysiak30 października 2023

Odszedł charyzmatyczny popularyzator historii

Jarosław Jędrysiak28 października 2023

Część chodnika przy krajówce już gotowa

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

Wspominano męczeństwo wsi polskiej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

ZRYW startuje w wielu imprezach biegowych

Redakcja24 maja 2023

Zwłoki w stawie

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2022