Parzymiechy

Będzie osiedle mieszkaniowe?

Podczas jesiennej sesji rady gminy wójt Bożena Wieloch zapowiedziała potrzebę spotkania i narady nad koncepcją budowy osiedla mieszkaniowego w Parzymiechach.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będzie osiedle mieszkaniowe?

INWESTYCJE. Zamiary zagospodarowania przestrzeni w środku Parzymiech pod osiedle mieszkaniowe, o których wspominano od kilku lat, nie zostały porzucone

W urzędzie gminy w Lipiu radzą nad koncepcją budowy osiedla mieszkaniowego w Parzymiechach. Podczas jesiennej sesji rady gminy wójt Bożena Wieloch zapowiedziała potrzebę spotkania i narady nad taką koncepcją w gronie samorządowców. Chodzi tutaj o teren położony w centrum wsi, częściowo dzierżawiony od gminy pod działalność gospodarczą. Przygotowywanie koncepcji wymaga więc wzięcia pod uwagę krótszych terminów tego rodzaju umów dzierżawy, aby następnie nie blokować możliwości faktycznej budowy osiedla, gdy już do niej będzie mogło dojść.
Kwestia osiedla planowanego w centrum Parzymiech – w rejonie ulic Częstochowskiej i Kasztanowej, gdzie są grunta gminne – poruszana była już na forum zebrań sołeckich w ostatnich latach. Przy czym od tamtego momentu upłynęło już nieco czasu i mogło się wydawać, że plany zostały porzucone. Okazuje się więc, że nie – że jest już mowa o koncepcji takiego osiedla. Tereny, o które tu chodzi, dawniej należały do majątku ziemiańskiego, więc po wojnie zostały upaństwowione i były zagospodarowywane w sposób charakterystyczny dla epoki PRL. Czyli, według dzisiejszych standardów estetycznych, nieco bezładnie. Powstanie w tym miejscu w przyszłości osiedla z nowymi domami ma szansę istotnie zmienić wygląd wsi niemal w samym jej centrum. Dziś sytuacja jest specyficzna: domy mieszkalne są głównie wokół centrum, które zajmują obiekty gospodarcze, komunalne i park. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parzymiechy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Parzymiechy

Posiłek w dobrych warunkach

Jarosław Jędrysiak30 października 2023

Odszedł charyzmatyczny popularyzator historii

Jarosław Jędrysiak28 października 2023

Część chodnika przy krajówce już gotowa

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

Wspominano męczeństwo wsi polskiej

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2023

ZRYW startuje w wielu imprezach biegowych

Redakcja24 maja 2023

Zwłoki w stawie

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2022