rolnictwo

Wnioski o płatności do połowy maja

O zamianach dotyczących płatności obszarowych mówił na sesji w gminie Popów kierujący biurem ARiMR w Kłobucku Krzysztof Orzełek.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wnioski o płatności do połowy maja

Tylko do 15 maja można składać wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2017 rok. Termin ten nie będzie przedłużany

Okres składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych rozpoczął się 15 marca i potrwa tym razem do 15 maja. Przy czym należy oczekiwać, że to termin ostateczny. Wypowiadał się na ten temat także szef powiatowego biura ARiMR w Kłobucku.
– Termin ostateczny przypada na 15 maja i nic nie wskazuje na to, aby był przedłużany wzorem poprzednich dwóch lat – mówił Krzysztof Orzełek na sesji w Popowie, gdzie informacje agencji referował jako zaproszony na sesję gość.
Do końca marca w biurze agencji w Kłobucku odebrano około 550 wniosków i Orzełek ocenia, że to mało. W zasadzie można złożyć wniosek nieco później, do 9 czerwca – ale już ze stratą dla wnioskodawcy. Bo wówczas płatność będzie obniżona o 1 procent za każdy dzień roboczy zwłoki.
Wśród pewnych zmian, które wprowadzono w zakresie zasad udzielania płatności, wymieńmy jako przykład płatności do powierzchni upraw roślin strączkowych – gdzie jasno określono, że chodzi o uprawę tego rodzaju roślin na ziarno. Czyli w ramach zasad udzielania płatności nie można ich przyorywać dla poprawy parametrów gleby. Po szereg szczegółowych informacji warto skierować się do biura ARiMR – zwykle wprowadzone zmiany nie są duże, ale lepiej wiedzieć wcześniej niż poczuć się nimi zaskoczonym. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rolnictwo

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w rolnictwo

ARMiR wciąż przyjmuje wnioski o premie

Jarosław Jędrysiak5 maja 2022

Zwrot za olej

Jarosław Jędrysiak9 sierpnia 2021

Dofinansowania wciąż do wzięcia

Jarosław Jędrysiak20 maja 2021

Pomoc przy klęskach żywiołowych

Jarosław Jędrysiak17 marca 2021

Wypalasz trawy? Zapomnij o dopłatach

Jarosław Jędrysiak21 kwietnia 2019

Rząd próbuje pomóc rolnikom

Jarosław Jędrysiak23 sierpnia 2018